comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Aziz Yıldırım'dan Fenerbahçe'ye UEFA müjdesi!

24 Mayıs 2018, Perşembe 13:48
FB Haberi: Aziz Yıldırım'dan Fenerbahçe'ye UEFA müjdesi!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, UEFA ile yaptıkları FFP anlaşmasına sadık kaldıklarını ve prosedürleri tamamen yerine getirdiklerini söyledi.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de sezonun bitmesi sonrası gündem seçim olurken Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım UEFA ile sıkıntılar olduğu yönündeki konuya açıklık getirdi. 
 

FB Haberi: Fenerbahçe, UEFA'dan ceza alacak mı? Aziz Yıldırım'dan açıklama (24 Mayıs Perşembe)


Bugün basında çıkan bazı iddialara göre, Fenerbahçe'nin UEFA tarafından belirlenen FFP şartlarını yerine getiremediği ve bu noktada para cezasına çarptırılacağı iddia edilmişti. Haberlerde  Fenerbahç'nin 10 milyon Euro'dan fazla zarar etmesi gerekirken 12.5 milyon Euro zarar ettiği yazılırken. aradaki 2.5 milyon Euro'luk para cezası alacağı öne sürülmüştü.

Seçim çalışmalarını sürdüren Aziz Yıldırım, üyelerle yaptığı son görüşmede böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Aziz Yıldırım üyelerle yaptığı konuşmada, "UEFA ile hiçbir problemimi yok. Yapılan anlaşma noktasında tüm şartları yerine getiriyoruz" dedi.
 

Aziz Yıldırım'In Ali Koç ile ilgili yaptığı yorumlar


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ali Koç'un seçim öncesi yaptığı açıklamalara yanıt verdi. 
11 Mayıs 2018 tarihinde ulusal basına, Sayın Ali Koç'un, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 2-3 Haziran 2018 tarihinde yapacağı Seçimli Olağan Genel Kurul çalışmaları ile alakalı olarak yaptığı bir etkinlikte ağzından çıktığı belirtilen bazı önemli açıklamalar yansımıştır. Bu haberlerden; “Aralarında Fenerbahçe Kongre Üyeleri'nin de bulunduğu 101 kişinin Ali Koç'u 3 Temmuz'u organize eden kişi olarak savcılığa şikayet ettikleri, Ali Koç'u savcılığa şikayet eden bu kişilerin Koç'un şike davasından yargılanmasını istedikleri, Savcılığın ise olayın bir seçim manipülasyonu olduğunu düşünüp soruşturma açmama kararı aldığı” anlaşılmaktadır.

"ALİ KOÇ'UN AĞZINDAN ÇIKTIĞI BELİRTİLEN VE YALANLANMAYAN BU HABERDE..."

Ali Koç'un ağzından çıktığı belirtilen ve Ali Koç tarafından da yalanlanmayan bu haberler üzerine Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olarak tarafımdan açıklama yapılmıştır. Söz konusu açıklamamda; Ali Koç'un kendisini şikayet eden, aleyhine kumpas kuran kişilerin kim olduklarını avukatı vasıtası ile öğrenmiş olması gerektiğini, Ali Koç'un kendisini şikayet eden ve aleyhine kumpas kuran bu kişileri kamuoyuna açıklamasını isteyerek, “Türkiye'de kurulan kumpasların en büyük mağdurlarından biri olarak Ali Koç'un dillendirmiş olduğu şekilde bir kumpas ve bundan kaynaklı bir mağduriyeti varsa kendisine kumpas kuranlara karşı en büyük savunucusunun ben olacağımı” açıkça kamuoyuna belirtmiştim.

"BU ÇAĞRIMA RAĞMEN..."

Ancak bu açık çağrıma rağmen Ali Koç, kamuoyuna herhangi bir açıklama yapmamış ve konu kamuoyunda bir süre tartışıldıktan sonra unutulmuştur.

"ALİ KOÇ ARKAMDAN KUMPASLAR ÇEVRİLİYOR DEDİ..."

Dün akşam ise Sayın Ali Koç'un, Antalya'da “Arkamdan işler ve kumpaslar çevriliyor bana bir şey olursa arkamda durun, bana sahip çıkın, bunun için bana söz verin” şeklinde açıklamalar yaptığını öğrenmiş bulunmaktayım.

"ALİ BEY BU İDDİALARINDA CİDDİYSE DEVLETİN ADLİ MAKAMLARINA BAŞVURUDA BULUNMALI"

Esasen camiamızın her bireyini hedef alan, onları itibarsızlaştıran, hak etmedikleri hakaretlere maruz bırakan, yalan dolu iftiralarla kişilik haklarını yerle bir eden Türkiye'de kurulmuş en büyük FETÖ kumpaslarından biriyle Metris zindanlarında özgürlüğünden bir yıl çalınmış bir kumpas mağduru olarak bir kez daha Ali Bey'e çağrıda bulunuyorum. Ali Bey, eğer bu iddialarında ciddiyse, çok acil devletin adli makamlarına başvuruda bulunmalı ve bu kumpasın sorumluları kim ise, derhal kamuoyuna açıklamalıdır. Böyle bir durumda daha önce kamuoyuna beyan ettiğim gibi, Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en büyük kumpaslardan birine maruz kalmış biri olarak, ürkmeden tüm gücümle kendisinin yanında olacağımı yinelemek isterim. Bir çağrım da görevli Cumhuriyet Savcılıklarınadır. Ali Koç tarafından ortaya atılan bu iddia her yönüyle araştırılmalı, konunun aydınlatılması hususunda gerekli çaba sarf edilmelidir.

"ALİ KOÇ'A HATIRLATMAK İSTERİM Kİ..."

Şayet Ali Bey'in bu iddiası da daha önce gündeme getirip kendisine sorduğumuz sorular üzerine unutturduğu iddialar ciddiyetinde ise ve bu sebeple Ali Bey konuya ilişkin olarak adli makamlara başvuruda bulunmuyor ise yarattığı suni mağduriyet algısı ve manipülatif yaklaşım, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Adayı'na yakışmamaktadır. Ülkemizin çok ciddi bir dönemden geçtiği ve camiamızın birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu şu günlerde, dayanağı olmayan böyle bir iddianın son derece tehlikeli olduğunu kendisine hatırlatmak isterim.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"