comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Aziz Yıldırım nerede? Başkanlığı kaybeden Aziz Yıldırım açıklama yapacak mı?

05 Haziran 2018, Salı 11:15
FB Haberi: Aziz Yıldırım nerede? Başkanlığı kaybeden Aziz Yıldırım açıklama yapacak mı?

Fenerbahçe'de seçimi kaybeden ve başkanlık koltuğunu Ali Koç'a kaptıran Aziz Yıldırım'ın kongre sonrası ortalıkta görünmemesi dikkat çekti. Aziz Yıldırım şu an nerede? Aziz Yıldırım açıklama yapacak mı? Tatile mi çıktı? Detaylar haberimizde.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de seçimli genel kurulunda Ali Koç'a ezici bir farkla mağlup olarak başkanlığı kaptıran Aziz Yıldırım'ın nerede olduğu merak konusu haline geldi.
 

Aziz Yıldırım şu an nerede? Aziz Yıldırım, başkanlığı kaybedince ne yaptı? (5 Haziran Salı)


Seçimli genel kurulun 2. gününde sandığa oy kullanmaya giden her kongre üyesinin elini sıkan ve yakın ilgi gösteren Aziz Yıldırım, Ali Koç'un 16,092 oyu karşısında 4646 oy toplayabildi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın seçim sonuçlarındaki nihai kararı beklemeden stadyumdan ayrılması dikkat çekmişti.

Başkanlık seçimini kaybettikten sonra Aziz Yıldırım'ın nerede olduğuna ise FutbolArena ulaştı. Tatile çıkacağı konuşulan eski başkan Yıldırım'ın tatil planını bozduğunu ve seçimden hemen sonra evine gittiği belirtildi. Pazar gününden bu yana evinde dinlenen Aziz Yıldırım'ın herhangi bir açıklama yapmadığı ve dış dünyaya kapılarını kapattığı bilgisine ulaşıldı.
Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım'ın önümüzdeki dönemlerde bir açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu olmaya devam ediyor.
 

FB Transfer: Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçe transfere ne kadar para harcadı?


Fenerbahçe, Aziz Yıldırım'ın başkanlık yaptığı 20 yıllık süreçte transfere toplamda 385,6 milyon Euro para harcadı. Sarı lacivertlilerin bu süreçte sattığı futbolculardan elde ettiği bonservis geliri ise 156 milyon Euro oldu. Fenerbahçe'nin 20 yıllık dönemde transferde gelir-gider tablosunda 229,6 milyon Euroluk bir zarar dikkat çekiyor. 
 

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın çalıştığı teknik direktörler


Aziz Yıldırım başkanlık döneminde şu teknik direktörlerle çalıştı:

Otto Bariç, Zdenek Zeman, Turhan Sofuoğlu, Oğuz Çetin, Tamer Güney, Joachim Löw, Rıdvan Dilmen, Mustafa Denizli, Wener Lorant, Cristoph Daum, Arthur Zico, Luis Aragones, Aykut Kocaman, Ersun Yanal, İsmail Kartal, Vitor Pereira, Dick Advocaat. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.