comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Aziz Yıldırım: 'Güçlü değil ama FETÖ halen var'

28 Mayıs 2018, Pazartesi 12:37
FB Haberi: Aziz Yıldırım: 'Güçlü değil ama FETÖ halen var'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yaklaşan seçim öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Fanatik'e konuşan Aziz Yıldırım, Ali Koç, seçim yarışı ve FETÖ ile ilgili önemli noktalara değindi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de yaklaşan seçim çalışmaları öncesinde Aziz Yıldırım önemli noktalara değindi. Fanatik'e konuşan Aziz Yıldırım, çarpıcı ifadeler kullandı.

Zafer Büyükavcı'nın sorularını yanıtlayan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, rakibi Ali Koç ve FETÖ ile ilgili çok çarpıcı ifadeler kullandı.
 

Aziz Yıldırım'ın Ali Koç ve FETÖ'ye ilişkin açıklamaları


Bir dönem kendinizden sonraki başkan olarak Ali Koç'un ismini vermiştiniz ve şimdi Ali Bey ile yarış halindesiniz. Birkaç gün önce de Ali Bey'in adaylığı ile ilgili değil ama zamanlamayla ilgili sorun olduğunu söylediniz. Sorun Yargıtay mı?​
Evet... Sorun, Yargıtay'dan henüz karar çıkmaması. Yoksa, Fenerbahçe'de başkan adayı olmanız için tüzükte şartlar yazılıdır. Bu şartları yerine getiren herkes, istediği zaman başkanlığa aday olabilir. 34 bin üyemiz var. Bu üyelerin hepsi zaten Fenerbahçe'nin doğal başkan adayıdır.

Cezaevindeyken bir seçime girdiniz, oyların tamamını aldınız. Çıktıktan sonra bir seçime daha girdiniz, ciddi bir muhalefet çalışması olduğu söylenen bir seçimdi bu... Yine açık ara seçildiniz. Şimdi, Ali Koç ile yarış halindesiniz. Sizce nasıl geçecek?

Şu an ‘seçimin neticesi bu olur' demek doğru değil. Ali Bey ve ekibinin de, benim ve arkadaşlarım kadar şansı var elbette. Ümit ediyorum ki, kongre üyeleri bize teveccüh göstererek, 3 yıl daha göreve devam etmemizi sağlayacaklardır. Çünkü Fenerbahçe'de bir ‘hikaye' yaşandı. 3 Temmuz, asla unutulmaması gereken bir ‘hikaye'dir. Büyük bir acıyla başlayan ve en nihayetinde hepimizin mutlu olduğu bir sonla noktalanan bir ‘hikaye...' Çocuklarımız okullara gittiğinde, diğer takımları tutan çocuklar tarafından ‘şikeci' diye suçlandılar. Sadece çocuklar değil; bütün Fenerbahçeliler bu haksızlıkları yaşadı. 2011 ve 2012 yıllarını böyle yaşadık. Ta ki, yeniden yargılama başlayıncaya kadar. Sonra bambaşka bir sürece girdik. Bunları yaşayanlar; bu ‘hikaye'nin baş aktörleri ben ve benimle birlikte suçsuz yere hapis yatan 63 kişidir.. Ve bu insanların çoğu Fenerbahçe Kongre Üyesi'dir, Fenerbahçe Yönetimi'ndedir, Fenerbahçeliler'dir.

"GÜÇLÜ DEĞİL AMA FETÖ HALEN VAR"

Halen FETÖ'nün varlığı konuşuluyor. Bu örgütün, halâ Fenerbahçe Kulübü'nün üzerinde girişimleri var mı, baskısını hissediyor musunuz?

Bu konuyu sadece Fenerbahçe üzerinden yorumlarsak hata ederiz. Bu ülke üzerinde yapılan bir baskı vardı. Bakın, halâ her gün televizyonlarda alt yazılar geçiyor: Şu kurumdan bu kadar adam FETÖ üyeliğinden gözaltına alındı diye... Mahkemeler sürüyor. Meslekten ihraçlar sürüyor. Biz de kulüpten ihraçlar yaptık, Devlet'in verdiği listelere göre. Halâ varlar mı, yoklar mı; bu Devlet'in bileceği bir iş. Devletimiz inceler, bize bilgi verirse, biz de gerekeni yaparız.

“Ne şikesi! Memleket elden gidiyor” derken; 15 Temmuz'la son bulan bu süreci mi öngörmüştünüz?

Tam olarak 15 Temmuz meselesi değildi. O sözü söylediğim dönemlerde; FETÖ'nün Türkiye'de her yerde güçlü olduğunu, Dünya'da da belirli bölgelerde güçlü olduğunu biliyorduk. Hatta cezaevinden çıktıktan sonra yaptığım yurtdışı seyahatlerimde de bu gerçeği hem hissettim hem de üzülerek gördüm. Terör örgütünün yaptığı algı operasyonlarını tespit ettim. Benim sözüm; Türkiye'de her kuruma bu terör örgütünün sızdığını vurgulamak içindi. Bugün “Türkiye tamamen bu örgütten temizlendi mi” diye sorarsanız, vereceğim yanıt bellidir: Hayır. FETÖ, o dönemlerdeki kadar güçlü olmasa bile, halen çeşitli kurumlarda varlığını sürdürmektedir.

"3 TEMMUZ RUHU ÇOK ÖNEMLİ"

15 Temmuz kalkışması ve ardından FETÖ'ye büyük darbe vurulmasında; Fenerbahçe camiasının 3 Temmuz sonrası direnişinin ne kadar katkısı oldu sizce?​

3 Temmuz ruhu önemli... Fenerbahçe camiası olarak büyük bir direniş gösterdik. Bu direnişi gösterirken de hep haklılığımızı vurguladık. Fenerbahçe taraftarı sokaklara çıktığında; haksız bir davanın peşinden yürümedi. Bizlere inandılar. Bizlerin o dönemki söylemlerimiz, Fenerbahçe camiasında karşılık buldu. Bir sivil toplum örgütünün yapması gereken neyse, onu yaptılar. Tabii bu durum, 15 Temmuz'a gelindiği zaman etkili oldu. Fenerbahçe'nin direnişi; halkımız üzerinde de pozitif yönde bir olgu oluşturdu. 15 Temmuz'a gelindiği zaman da halkımız; bizim direnişimizin yarattığı olumlu reaksiyon ile sokaklara çıktı. Rejimin elden gitmesini önledi. O gece o kalkışma başarılı olsaydı eğer, Türkiye'de rejim değişecekti. Fenerbahçe direnişinin olumlu yönde bir rolü var, bu kalkışmaya karşı gösterilen reaksiyonda. Fakat her şey bizim sayemizde denilemez elbette. Halkımız, rejimine sahip çıkmıştır o gece. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı dilerim. Gazilerimize de acil şifalar diler ve sonsuz teşekkür ederim. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"