comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Aykut Kocaman:'Fenerbahçe'de temel problem uyum'

19 Eylül 2018, Çarşamba 14:57
FB Haberi: Aykut Kocaman:'Fenerbahçe'de temel problem uyum'

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlerinden Aykut Kocaman, yabancı oyuncu kuralından Fenerbahçe'deki son duruma kadar önemli noktalarda açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlerinden Aykut Kocaman, TRT Spor'da önemli açıklamalarda bulundu. Aykut Kocaman Fenerbahçe'deki en büyük sorunun uyum olduğunu belirterek yabancı oyuncu kuralıyla ilgili de konuştu.

Aykut Kocaman, yabancı oyuncu kuralıyla alakalı futbolu yönetenlerin yerli oyuncu üretimi konusunda bir planlarının olmadığını söyledi.
 

Aykut Kocaman'ın yabancı oyuncu ve Fenerbahçe ile ilgili açıklamaları


"ESAS PROBLEM DÜZEN OTURTMAK"
"Fenerbahçe'nin en büyük sorunu uyum. Ekstra galibiyetler süreci kısaltacaktır. Bizim problemimiz verimsizlik. Ana problem var olan oyuncuları da yeni transferleri de verimli hale getiremiyoruz. Bu oyuncuların hepsi verimli olması için yapıldı. Fenerbahçe'ye ben gelmeden  10 tane oyuncu alındıysa 7-8 tanesi böyle. Bu sene de böyle olabilir. Esas olan düzen oturtarak oyuncuları daha verimli hale getirmek zorunda olmamız."

"FENERBAHÇE DEFTERİ KAPANMADI"
"Fenerbahçe'nin en büyük gücü taraftardır. Ne olursa olsun. Taraftar küserse takımın başarılı olma ihtimali kalmaz. Bir gün Fenerbahçe'ye döner miyim bilemiyorum. Hayat bu... Ne kulüp adına ne de kendi adıma Fenerbahçe defterinin kapandığını düşünüyorum. Benimli ilgili kararlar yönetimin tasarrufudur."

"YERLİ OYUNCU ÜRETİMİ PROBLEMİMİZ VAR"

"Bu sistemin içinde yabancı sayısını 14'e getirirken bunun arka planını da hazırlayabiliyorsanız bir şeyleri anlamak mümkün. Ama hazırlayamıyorsanız sorun vardır. Yerli oyuncu üretimi konusunda bir yaptırım uygulayamıyorsanız o zaman oturup tartışmalıyız. Burada planlama önemli. Ben yabancıya tamamen karşı değilim. Kolay ve ucuz yabancı tercihine doğrı bir eğilimiz var."

"KONYASPOR'DAYKEN MİLLİ TAKIMA OYUNCU GİTMEDİ"

Tek devrede 40 puan aldığımız halde Atiker Konyaspor'dan kimse milli takıma alınmadı. Yıllarca üst düzey teknik direktörlük yaptım, bir kez bile fikrim sorulmadı.

Sarı lacivertli takımla ilgili gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!