comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Ali Koç'un başkanlığı New York Times'a taşındı

04 Haziran 2018, Pazartesi 12:19
FB Haberi: Ali Koç'un başkanlığı New York Times'a taşındı

Fenerbahçe'nin seçimli genel kuruluşunda oyların 16,092'sini alan Ali Koç, başkanlık koltuğuna otururken New York Times, internet sitesinde gelişmeye yer verdi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de seçimli genel kurulda Aziz Yıldırım'ın karşısına çıkan Ali Koç, oyların 16,092sini alarak kulübün yeni başkanı olurken yurtdışında da haberlere geniş yer verildi.
 

Ali Koç'un başkanlığının New York Times'taki haberi (4 Haziran Pazartesi)


Fenerbahçe Kulübü'ndeki seçim heyecanı sadece ülkemizde değil, dünya basınında da geniş yer buldu. Amerika Birleşik Devletlerinin dünyaca ünlü gazetesi New York Times, Aziz Yıldırım-Ali Koç rekabetini yakından takip ederken Ali Koç'un seçimi kazanması sonrası bu gelişmeyi manşete taşıdı.

Ali Koç'un seçimler sonucunda 3 yıl süreyle Fenerbahçe'nin başında olacağı vurgulanan haberde, "Türkiye'nin en köklü ailelerinden birinin üyesi olan Ali Koç, Aziz Yıldırım'a %75'lik oy farkı atarak Fenerbahçe'nin yeni başkanı oldu."
Aziz Yıldırım'ın 1998 yılından bu yana başkanlık koltuğunda oturduğu dile getirilen haberde Fenerbahçe'nin bu sezonki dereceleri ve Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme oynayacak olması da belirtildi.


FB Haber: Ali Koç, Fenerbahçe'ye ne kadar para verecek?


Ali Koç'un seçim sürecinde en dikkat çeken vaadi kulübe hibe edeceği para oldu. Kongrede Aziz Yıldırım'ın, "Sponsorluklarla birlikte 150 milyon Euro veriyorum" demesinin ardından söz alan Ali Koç, "Siz ne veriyorsanız 1 fazlasını veriyorum" demişti. Ali Koç'un kulübe vereceği maddi desteğin tutarı merak ediliyor. 

FUTBOL AKADEMİLERİ KURULACAK

Ali Koç'un seçim sürecinde öne çıkan diğer vaatleri arasında sponsorluklarla kulübe dev gelirler yaratmak ve altyapı konusunda futbol okulları açarak dünya çapında konuşulacak futbol akademileri kurmak oldu. 

Ali Koç'un en önemli projeleri arasında futbol takımının başına sportif direktör getirmekti. Ali Koç bu görev için Damien Comolli ile anlaştı ve Fransız futbol adamı 1-2 gün içerisinde Türkiye'ye gelecek.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)