comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Ali Koç neden Anıtkabir'e gitmedi?

03 Mayıs 2018, Perşembe 15:19
FB Haberi: Ali Koç neden Anıtkabir'e gitmedi?

Fenerbahçe'de başkan adayı Ali Koç'un Anıtkabir'e neden gitmediği ortaya çıktı.

FutbolArena - Fenerbahçe Kulübü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kulübü ziyaretinin 100. yıldönümünde Anıtkabir'i ziyaret etti. Sarı lacivertli heyette başkan adayı Ali Koç'un heyette yer almaması dikkat çekti. Ali Koç'un bu ziyarete katılmamasının nedeni ortaya çıktı. 
 

Fenerbahçe Haberleri: Ali Koç, Anıtkabir ziyaretine neden gitmedi?


Ali Koç'un bu ziyarete katılmamasının 2 temel sebebi vardı. Birincisi ziyarete katılanların Ali Koç lehine tezahürat yapma ihtimali olması. Ali Koç böyle bir durumun oluşması halinde kendisinin ön plana çıkacağını ve ziyarete gölge düşürebileceğini düşündü.

Diğeri ise Başkan Aziz Yıldırım'ın kulübü temsilen orada bulunması. Ali Koç oraya gittiği takdirde rol çalma gibi bir durumun ortaya çıkmasını istemediği için katılım sağlamadı.
FENERBAHÇE HEYETİNDE KİMLER VARDI?

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve beraberindeki heyet, kulübün kuruluşunun 111'inci yıl etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti.

Başkan Yıldırım'a ziyarette; yönetim kurulu üyeleri, kongre üyeleri ve taraftarlar eşlik etti. Yıldırım başkanlığındaki Sarı-lacivertliler, Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.

Ziyarette ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde, darbeciler tarafından ağır yaralanan Gazi Emniyet Müdürü Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Aslan ile eski yönetici duayen gazeteci Uğur Dündar da bulundu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"