comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Ali Koç canlı yayında açıkladı! "Yüzde 80 hazır"

01 Haziran 2018, Cuma 10:18
FB Haberi: Ali Koç canlı yayında açıkladı!

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, FOX Tv'de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk oldu. Ali Koç, seçimle ilgili açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk oldu. Hafta sonu yapılacak kritik seçim öncesi açıklamalarda bulunan Ali Koç, seçimle ilgili çok önemli noktalara değindi.

İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe'deki en büyük transferin felsefe değişikliği olacağını belirtti.
 

Fenerbahçe Haber: Ali Koç'un Fox Tv'de yaptığı seçim açıklamaları


"TARAFTARIN BEKLENTİSİ ONORE EDİYOR"
"Küçüklüğümden beri en büyük hayalim Fenerbahçe başkanı olmaktı. 2015'ten sonra üzerimde hep baskı hissettim. 2015'te çağrıldıktan sonra, ondan evvel yaşadığımız olaylar vardı. Başkanımızın bana yaptığı çağrının samimi olmadığını, başkanlığı bırakmayacağını düşündüm. Yer yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Taraftarın benden beklentisi beni hep onore ediyor."

"TÜNELİN SONUNDA IŞIK YOK"

Sadettin Saran da aday olacaktı ancak benim aday olduğumu görünce çekildi ve beni desteklediğini söyledi. Fenerbahçe markası son dönemlerde erozyona uğradı. Finansal yapıyı kaybettik. Mali tablo böyleyken bu kulvara girdim. Biz Fenerbahçeliler, tünelin sonunda ışık göremiyoruz. Ben taraftar olarak bunu söylüyorum. Küçüklüğümden beri maçlara gidiyorum. Benim elimde bir sihirli değnek yok. Tuğlaları tek tek hep birlikte inşa edeceğiz. Biz her zaman şampiyonluğa oynayan takım olacağız.

"BAŞKANIN SÖZLERİ SAMİMİ GELMİYOR"

"Maddi ve manevi olarak zarara uğradık. Gerek hisse değerleri olsun, gerek kadro dağıtmamız olsun. Gerek sponsorların çekilmesi olsun. Tazminat tarafları yıllarca sürecek unsurlar. 9 Ekim 2015'te mahkeme kararını verdi. Daha sonra da "Kararımı değiştirdim, Yargıtay kararı sonrasında" dedi. Şimdi de tazminat sonrası diyor. Tazminat yıllarca süren bir olay. Başkanın bana söyledikleri samimi gelmedi."

"LİSTEMİZDE KADIN ÜYE VAR"

"Listemiz yüzde 80 hazır. Listemizde kadın var. Bir tane daha kadın arıyoruz. Fenerbahçe'nin tarihinde kadının yeri çok önemlidir. Bizim en büyük transferimiz felsefe değişikliği. Öncelik mali konular. Cumartesi günü açıklayacağım. Ciddi bir meblağı kulübün kasasına koyacağız."

"ARTIK FUTBOLCU FABRİKASI OLMALIYIZ"

"Mali disiplin açısından kulübümüzü çok farklı yöneteceğiz. Çok daha şeffaf olacağız. Kendi sahip olduğumuz şirketleri yönettiğimiz gibi Fenerbahçe'yi yöneteceğiz.. Avrupa'dan eleniyorsun, 2 tane transfer yapıyorsun. Vardar'da elendik ardından 16 milyon euroya 2 tane transfer yapıyorsun. Ne yapacağız? Biz artık futbolcu fabrikası olmalıyız. Öz kaynağımızdan futbolcu yetiştirmeliyiz."

Sarı lacivertlilerle ilgili son gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)