comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Ahmet Ercanlar: 'Fenerbahçe'de 3 oyuncu gider, 6 oyuncu gelir'

27 Haziran 2018, Çarşamba 16:51
FB Haberi: Ahmet Ercanlar: 'Fenerbahçe'de 3 oyuncu gider, 6 oyuncu gelir'

Fenerbahçe'de transfer çalışmaları hareketlenirken Hürriyet Gazetesi Fenerbahçe Muhabiri Ahmet Ercanlar, FutbolArena'ya Sarı-Lacivertli kulüple ilgili değerlendirmeler yaptı.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de yeni sezon hazırlıkları ve transfer çalışmaları devam ederken Hürriyet Gazetesi Fenerbahçe Muhabiri Ahmet Ercanlar, Sarı-Lacivertli ekipteki son durumla ilgili yorumlar yaptı.

FutbolArena'ya konuşan Ahmet Ercanlar, Fenerbahçe'nin 3 oyuncuyla yollarını ayırabileceğini ve de 6 transfer gerçekleştirebileceğini söyledi.
Ahmet Ercanlar, Fenerbahçe'nin 100 kişilik bir transfer listesi olduğunu ancak istenilen oyuncuların transfer sürecinin yavaş ilerlediğini söyledi.
 

Ahmet Ercanlar'ın FutbolArena'ya verdiği röportaj


"SEZON AÇILIŞI BARCELONA MAÇIYLA OLABİLİR"

"Yani bir hazırlık maçı olacağı belirtiliyor ama bunun resmi açıklaması yapılmadı henüz Fenerbahçe kulübü tarafından. Biz bunu duyum olarak biliyoruz. Eskiden Fenerbahçe'nin meşhur sezon açılışları olurdu, inanılmaz keyifli geçerdi. O sezon açılışlarından bir tanesini daha Barcelona karşısında görebiliriz. Yani o coşkuyu yeniden yaşatmak istiyor, Fenerbahçe'nin yeni yönetimi. Görüştüğüm yöneticiler, ilk maçlarda çok keyifli bir ortam oluşturalım diyorlar. Bu taraftar o coşkuyu yeniden yaşasın istiyorlar. Bunu yaşatmak için de benim tahminim, çok görkemli bir başlangıç yapacaklar. Balonlar, pankartlar, eskisi gibi... Güzel bir atmosfer olacak benim anladığım kadarıyla."3 OYUNCU GİDER 6 OYUNCU GELİR
 
"Fenerbahçe 1 stoperini gönderdi, 1 stoper alacak. 2 santrforu gitti, 2 santrfor alacak. Yani bunları bir cebe koymak lazım. Onun dışında orta sahaya mutlaka bir oyuncu takviyesi isteyecektir Cocu. Çünkü Fenerbahçe'nin mevcut orta sahaları Cocu'nun sistemine çok fazla uymuyor. Daha hareketli, gidip-gelen oyuncular istiyor. Daha statik oyuncular var Fenerbahçe'de. Ben bir kanat oyuncusu da isteyeceğini düşünüyorum ve bir sol bek. Marketteki oyunculardan 5-6 tanesini Fenerbahçe transfer edecek. Gidecek oyuncular da olacaktır. 5-6 oyuncu gelecek denildiği zaman 3 tane yabancı boşluğu var Fenerbahçe'de, 3 tane daha yabancı gitmesi anlamına gelir. Bu da takımdan ayrılması muhtemel bazı oyuncular olduğunu da gösteriyor. Böyle bir mecburiyet de var. Benim tahmin 3 oyuncu gider 6 oyuncu gelir. Aatıf bunlardan biri olabilir. Kameni, Dirar olabilir. Yani gelen tekliflere göre… Giuliano bile satılabilir yani. İyi bir teklif gelirse, neden satmasın ki yönetim?"

YERRY MİNA ÇANTADA KEKLİK DEĞİL 

"Barcelona'nın oyuncusu, Dünya Kupası'nda da bence iyi bir performans sergiliyor, bir de gol attı.  Bildiğim kadarıyla sadece Fenerbahçe değil Liverpool, Sevilla gibi takımlar da talipler ve kolay bir transfer değil. Çantada keklik, Barcelona'dan ikna ederiz, alırız diyebileceğiniz bir oyuncu değil. Çünkü oyuncunun da tercihleri burada çok önemli. Liverpool'dan ve Sevilla'dan bir teklif geldiği zaman tabii Türkiye'ye gelmek ikinci planda kalıyor futbolcular için. Kariyere daha çok önem veriyor oyuncular ve zaten iyi de para kazanıyorlar Avrupa'da. Yani sadece Türkiye'de çok büyük paralar verilmiyor. Özellikle İngiltere'de inanılmaz derecede uçmuş durumda transfer piyasası. O açıdan da ben zor görüyorum."

"TRANSFERDE 100 KİŞİLİK LİSTE VAR"

"Bernard eski yönetim döneminde görüşüldüğü söylenilen bir oyuncu. Bu yönetimde de gündeme geldiği söyleniyor. Sözleşmesi bittiği için Fenerbahçe'nin transfer edebileceği oyunculardan bir tanesi. Ali Koç'un bahsettiği 100 kişilik bir liste var. 100 oyuncu tespit ettik dedi. Onlardan biri de Bernard olabilir tabii."

"TORRES TARZI OYUNCULARIN GELECEĞİNİ SANMIYORUM" 

"Zannetmiyorum Fernando Torres tarzı oyuncuların geleceğini. Ali Koç daha genç oyunculara yöneleceğiz dedi. Torres 32-33 yaşında. Artık futbolunun son dönemlerine gelmiş bir isim. O tarz oyuncuları almayacaklarını belirttiler. O yüzden öyle bir transfer beklentim yok."

"ALİ KOÇ YÖNETİMİ PARA EDECEK HER ADAMI SATAR"

"Yönetim burada ticaret yapacak, tüccarlık yapacak. 7'ye alınmış bir oyuncuya 13-14 milyon teklif gelirse satar. Yerine 3-4 milyon euroya belki daha gelecek vadeden, genç dinamik bir oyuncu alabilir. Daha Cocu' nun sistemine uygun bir oyuncu alabilir. Bu şekilde bakmak lazım… Ali Koç yönetiminin tarzı bu olacak. Para edecek her adamı satacaklar. Fernandao 31 yaşındaydı 32 yaşına geliyordu, gelen en iyi teklifle satmayı mantıklı buldular. Yani oradan, bundan sonraki sürecin şifrelerini alabiliriz bence."

"PİYASADA YERLİ KALECİ YOK"

"Volkan 1 yıl daha Fenerbahçe'de devam edecek. Zaten şu an bir yerli kaleciye ihtiyacı var Fenerbahçe'nin. Piyasada yerli kaleci de yok. Volkan geçen sezon kötü başladı ama son haftalarda iyi performans sergiledi, toparladı. İyi durumda şu anda. Aslında çok profesyonel ve iyi çalışan bir oyuncu. O yüzden yeni yönetim de onunla çalışmayı uygun gördü. 1 yıl daha Fenerbahçe'de kalacak."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 
Röportaj:Kevser İme Şahin
Kameraman:Alper Aydemir

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!