comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Slimani'nin imza töreninde Comolli'den transfer açıklaması!

16 Ağustos 2018, Perşembe 14:07
FB Haber: Slimani'nin imza töreninde Comolli'den transfer açıklaması!

Fenerbahçe, Cezayirli golcü Islam Slimani'ye imza töreni düzenledi. Törende Damien Comolli ve Islam Slimani, basının sorularına cevap verdi.

FutbolArena - Fenerbahçe yeni golcüsü İslam Slimani'ye imza töreni düzenliyor. Törende yapılan açıklamalardan satır başları şöyle...

DAMİEN COMOLLİ: "GURUR DUYUYORUZ"
Söze Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli başladı ve "Herkese hoşgeldiniz diyerek başlamak istiyorum. Slimani ile bir yıllık bir kiralık anlaşması yaptık. Onu burada ağırlamaktan son derece gurur duyuyoruz. İlk günden itibaren istediğimiz bir oyuncuydu. O da çok istekliydi." dedi. 


İslam Slimani'nin imza töreni açıklamaları (16 Ağustos 2018 Perşembe)


Islam Slimani de "Fenerbahçe'ye geldiğim için büyük mutluluk duyuyorum. Bu kulübü mutlu edebilmek için her şeyi vereceğim" ifadelerini kullandı.

Slimani Benfica maçında takip ettiği Fenerbahçe'nin çok iyi bir takım olduğunu da söylerken, "Benfica gibi iyi bir takım karşısında iyi bir futbol oynadık" şeklinde konuştu.

Son dönemde Portekiz'e göre daha az gol atmasını, "İngiltere'de çok az şans bulduğumu düşünüyorum. Bir de son sezonunda çok sakatlık geçirdim ama oynadığım maçlarda elimden geleni yaptım. Bakarsanız oynadığım maç sayısına göre gollerim az değil" dedi.

"KARARIMDA ETKİLİ OLDU"

Türkiye'deki futbol ortamı hakkında da konuşan Slimani, "Derbilerin ortamının ne kadar iyi olduğunu biliyorum. Son maçtaki ortamı gördüm, derbilerdekini düşünemiyorum bile. Kararı vermemde bu ortam da etkili oldu." dedi. 

Fenerbahçe'ye transfer olmadan önce Milli Takımdan arkadaşı Sofiane Feghouli'den fikir aldığını söyleyen Slimani, "Kendisi transferimin ardından beri arayıp kutladı." dedi. Slimani ayrıca dil sıkıntısı yaşamayacağını da söyleyerek "Uzun zamandır Avrupa'da oynuyorum. Fransızca dışında İngilizce, Portekizce, İspanyolca ve Arapça da konuşabiliyorum. Dil konusunda sorun yaşayacağımı düşünmüyorum" dedi.


İslam Slimani'den Roberto Soldado yorumu


"Roberto Soldado, çok büyük bir oyuncu." diyen Slimani, "Takım içinde böyle rekabetler olması takımın lehinedir. Bu rekabet, takıma faydalı olacaktır. Hazır olup olmadığıma da hoca karar verir. Takıma katkı sağlamak için buradayım. Atabildiğim en çok sayıda golü atmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Slimani bu sezon kaç gol atacağına dair bir şey düşünmediğini söylerken "Şu an oynadığımız sistem tam bana göre. Bu sistemde oldukça gol atacağımı düşünüyorum." şeklinde konuştu.

COMOLLİ: "SLİMANİ'Yİ BENFİCA MAÇINDAN ÖNCE GETİRMEK İÇİN HER ŞEYİ YAPTIK!"

"Benfica maçı öncesinde Slimani alınmış olsaydı Benfica'yı eleyebilir miydik?" sorusuna cevap veren Comolli, "Biz onu Benfica maçlarından çok daha önce getirmek için her şeyi yaptık. Slimani ile de anlaştık ama Leicester City'i ikna etmek kolay olmadı." dedi. 

Slimani'nin Fenerbahçe'ye gelmek için çok büyük çaba sarfettiğini söyleyen Comolli, "Her gün beni arıyordu ve Leicester City'e de sadece Fenerbahçe'de oynamak istediğini söylüyordu ancak kulübü satmak istemeyince alamıyorsunuz" dedi.


Damien Comolli Emre Akbaba transferi hakkında ne dedi?


Transfer dedikoduları hakkında konuşmayacağını söyleyen Comolli, "Sadece iyi bir futbolcu olduğunu söyleyeceğim" dedi. 


Damien Comolli açıkladı! Salih Uçan Empoli'ye transfer oluyor


Öte yandan UEFA ile sürekli görüşme halinde olduklarını söyleyen Comolli, "Büyük sınırlamalar içinde transferi yönettiğimizi herkes biliyor. Aniden bir şeyler olabilir ama olsa da UEFA'nın bilgisi dahilinde olacak. Ayrıca Salih Uçan için Empoli kulübü ile bir anlaşma yaptık" dedi. Comolli Salih'in satın alma opsiyonlu kiralık olarak gönderildiğini söyledi. 

"Fernandao'nun satılmasında acele mi ettiniz?" soruusuna, "Öncelikle forvetsiz Benfica maçına çıktınız yorumlarını Alper için büyük bir haksızlık olarak değerlendiriyorum. Elinden gelen her şeyi yaptı. Fernandao konusunda hiçbir pişmanlık duymuyoruz, bugün olsa yine aynı kararı veririz" dedi. 

Transferler sadece İngiltere'den mi gelecek sorusuna da cevap veren Comolli: "Bir sonraki transfer nereden gelecek bunu söyleyemem. Elimizde bir liste var ve disiplinli bir şekilde hareket ediyoruz. Her pazarı takip ediyoruz." dedi.


Fenerbahçe Transfer Haberleri: Damien Comolli açıkladı! Ozan Tufan satılacak mı?


Fenerbahçe Transfer Haberleri flaş bir gelişme ile gündeme geldi. Comolli, FFP kuralları nedeniyle şu an oyuncu satmak gibi bir zorunlulukları olmadığını söylerken, Ozan Tufan'ı da satmayı düşünmediklerini ifade etti. Comolli ayrıca Ozan'ın çok genç ve Milli bir futbolcu olduğunu dile getirdi.

Benfica maçında tribünlere hayran kaldığını söyleyen Comolli, "25 yıldır profesyonel futbolun içindeyim. Taraftarın maç bitimine rağmen statta kalıp ayrılmaması gibi bir şey görmedim. Buna rağmen her oyuncumuzun eşit seviyede destek görmesi gerektiğini düşünüyorum. Bazılarını diğerlerinden ayırmamalıyız" dedi. 

Comolli son olarak oyuncu almak için oyuncu satmak zorunda olmadıklarını ve UEFA ile yakın ilişki içinde olduklarını belirtti. 

Açıklamaların ardından Slimani resmi imzayı attı...


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"