comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Slimani'den Galatasaray'a gözdağı! 'Aslan avcısı olacağım'

25 Ağustos 2018, Cumartesi 11:17
FB Haber: Slimani'den Galatasaray'a gözdağı! 'Aslan avcısı olacağım'

Fenerbahçe'nin Cezayirli golcüsü İslam Slimani, Galatasaray'a gözdağı verdi. Slimani, "Lakabım ejderha avcısıydı. Belki aslan avcısı da olurum" dedi.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Leicester City'den kiraladığı Cezayirli golcü İslam Slimani, Sözcü Gazetesi'ne verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. 


Fenerbahçe Haberleri: Islam Slimani, Galatasaray hakkında ne dedi? 


İslam Slimani, "Porto'ya çok gol attığım için Portekiz'de adım ‘Ejderha Avcısı'na çıktı. Bu isim benimle her yere geldi. Türkiye'de de Galatasaray'a çok gol atmak istiyorum. Galatasaray'a da çok gol atabilirsem belki lakabım ‘Aslan avcısı' olur. Umuyorum bunu başarabilirim. Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki rekabeti biliyorum." şeklinde konuştu.


Slimani'nin İngiltere'deki performansı nasıldı? İslam Slimani Premier Lig'de nasıl oynadı?


Premier Lig performansını da yorumlayan Slimani, "Gittiğimde ilk 6 hafta çok iyiydim. Afrika Kupası'nda yaşadığım sakatlık 2,5 ay sürdü ve beni çok etkiledi. İngiltere dönemi başarısız olmadı. Oynadığımda yine gollerimi attım. Rakamlarıma, ilk 11 sayısına ve attığım gollere bakılırsa çok net tablo ortaya çıkıyor. Sakatlıktan önce 12 maç oynayıp 9 gol attım. Oynadığım maçlara göre attığım gol oranı çok yüksek" dedi.

"ŞAMPİYON OLURSAK ŞÜKÜR NAMAZI"
Gol sevincini secde ederek yaptığını da söyleyen Slimani, "Şampiyon olursak Sultanahmet Camii'nde taraftarlarımızla birlikte şükür namaz kılmak isterim" ifadelerini kullandı.


Islam Slimani'den Fenerbahçe taraftarına mesaj


"Stattaki taraftara ve atmosfere gerçekten aşık oldum. Taraftarımız için daha fazlasını vermek istiyorum. Stattaki atmosferi gördüm, havaalanında beni nasıl karşıladıklarını gördüm. Bana burada nasıl sahip çıktıklarını, nasıl desteklediklerini, nasıl arkamda olduklarını, bu kulübü nasıl sevdiklerini gördüm. bu taraftar her şeyin en iyisini hak ediyor"

"FEGHOULİ İLE DOSTUZ"

"Fenerbahçe'ye geldiğim için tebrik etti ama gelmeden önce de sırf transfer için konuşmadık. Biz sürekli konuşuyoruz. Galatasaray'da oynaması dostluğumuzu etkilemez. Herkes kendi takımı için sonuna kadar mücadele edecek. İşimizi biliyoruz"

"2-3 HAFTAYA HAZIR OLACAĞIM"

"2-3 hafta içinde yüzde 100'üme ulaşacağımı düşünüyorum. Adaptasyon sürecinin hızlı şekilde geride kalacağını düşünüyorum"


Slimani, Cocu hakkında ne dedi?


Son olarak Cocu hakkında da konuşan Slimani, "Onun beni çok istediğini biliyordum. Transferden önce hoca ile konuşmadım ama Comolli ile görüştüm. Fenerbahçe'nin Benfica maçlarını izledim. Sahaya bir fikir koyulduğunu görüyorsunuz. İyi bir hocamız olduğunu, nasıl bir yolda gitmek istediğini görebiliyorsunuz" şeklinde konuştu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!