comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Serdar Ali Çelikler'den Fenerbahçe'ye Cocu çağrısı; "Gönderin"

21 Eylül 2018, Cuma 10:55
FB Haber: Serdar Ali Çelikler'den Fenerbahçe'ye Cocu çağrısı;

Spor yorumcusu Serdar Ali Çelikler, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a çağrıda bulunarak Cocu ile yolların ayrılması gerektiğini söyledi.

FutbolArena - Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde Dinamo Zagreb deplasmanında 4-1'lik yenilgi aldı. Sarı lacivertli takımın bu sezon 8. resmi maçında 5. kez mağlup olmasının ardından teknik direktör Phillip Cocu'ya yönelik eleştiriler artmış durumda. Spor yorumcusu Serdar Ali Çelikler de Hollandalı teknik adamla yolların ayrılması gerektiğini söyledi.
 

Fenerbahçe Haberleri: Serdar Ali Çelikler, Habertürk köşe yazısı oku (21 Eylül 2018)


"Hiç uzatmayalım. Ali Koç başkana doğrudan seslenelim: Sayın başkan, artık gerçekçi olma zamanınız geldi. 

1907 bakış açısı ile, duygusal kararlar ile sürekli başarısız olur, inanılmaz kredinizi daha ilk 6 aya gelmeden tüketirsiniz. Kabul edin ki futbol şubeniz tamamen başarısız olmuştur. 
Anlıyoruz.. Para yok.. Şartlar ağır. Takım kurmak kolay değil.. Şampiyonluk çok uzak.. Tamam hepsine tamam..

O zaman mantaliteyi değiştireceksiniz. Bu satırların yazarı "Dost acı söyler" diye yazdığında tepki almıştı.. Ne yazık ki haklı çıkıyorum. Artık duygusal davranmayı bırakın Ali Başkan, kalbinizle yönetmekten vazgeçin, aklınızla yönetin. Siz artık 1907'nin değil koskoca bir camianın başkanısınız. Sadece belli bir zümreye değil, çok çeşitli kitleye hitap eden bir cumhuriyetin liderisiniz. Bu ülkenin futbol gerçekleri, dinamikleri bambaşka. Uzaktan bakıldığı kadar kolay değil bu ülkede takım yapmak, başarılı olmak. Bunu en iyi sizin bilmeniz lazım. Koç Holding, uluslararası vizyonunu yerel dinamiklerle birleştirmese bu kadar başarılı olabilir miydi? Önce Türkiye'de dev olmadan dünyaya açılabilir miydi?

Hülasa kelam sayın başkan, aklınızla yönetirseniz efsane olursunuz. Comolli'ye Frey'in, Reyes'in hesabını sorun. Soldado'nun kaybedilmesinin, Valbuena'nın bitirilmesinin hesabını sorun. Cocu'yu da yol yakınken gönderin. Yoksa dün ilahlar yardımıyla olmayan 8-9'luk farkı bir gün yaşarsınız."

Fenerbahçe ile ilgili haberlere Fenerbahçe Haberleri sekmemizden takip edebilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!