comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Şansal Büyüka'dan Fenerbahçe'ye sert sözler; "Comolli olmaya gerek yok"

22 Ağustos 2018, Çarşamba 10:08
FB Haber: Şansal Büyüka'dan Fenerbahçe'ye sert sözler;

Spor yorumcusu Şansal Büyüka, Fenerbahçe ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe Transfer çalışmaları kapsamında ilgilendiği futbolcularla görüşmelerini sürdürürken spor yorumcusu Şansal Büyüka'dan sert bir eleştiri geldi. Milliyet Gazetesi'ne değerlendirmelerde bulunan Büyüka, Başkan Ali Koç'un transferde geç kaldığını söyledi.
 

Fenerbahçe Haber: Şansal Büyüka'dan Fenerbahçe yorumu


Milliyet Gazetesi'nde değerlendirmelerde bulunan Şansal Büyüka şunları söyledi:

"Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, “Transferde geç kalmayacağız” demişti. Koç Yönetimi, bu titizliğine rağmen transferde Aziz Yıldırım Yönetimi'nden daha da geç kaldı.
Sportif Direktör Comolli, “Bir yıldır çalışıyoruz, 100 futbolcuyu takipteyiz” demişti. O 100 futbolcu arasından sürpriz tek futbolcu bile getiremedi. Ayew'i, Slimani'yi, Barış'ı tanımak için Comolli olmaya gerek yok. Sıradan futbol seyircisi bile tanıyor.

Başkan Vekili Semih Özsoy, Malatya maçı sonrasında, “Kötü oynadık ama ligin başı, telafisi var” demişti. Unutulmasın, Fenerbahçe geçen yıl 7. hafta sonunda rakibi Galatasaray'dan 8 puan geride kalmıştı ve daha sonraki büyük ataklarına rağmen rakibini yakalayamadı.

Yeni yönetim kongre öncesinde de sonrasında da, “Fenerbahçe'nin oyun anlayışının değişeceğini, mutlaka hızlı hücum eden bir takım olacağını söylemişlerdi. Tam aksi oldu. Beğenilmeyen eski takım daha hızlı hücum ediyordu ve deplasmanda kaybetmiyordu.

Alex sonrası Fenerbahçe, orta sahanın patronu, takımın saha içi kaptanı bir oyuncu bulamadı. Böyle olunca takım sahada kaptansız gemi gibi sağa-sola yalpa yapmaya başladı ve  bu sıkıntı halen devam ediyor.

Günümüzün futbolunda kenar adamlarının çizgiye inip sıfırdan merkeze, yerden ya da havadan orta yapması gerekiyor. Malatya maçında sağda Ayew, solda Barış sıfıra hiç inmediler, “sıfır” orta ile maçı tamamladılar.

Ayew büyük kariyerine rağmen çok güçsüz ve formsuz. Aldığı her topla içeriye ve kalabalıklara dalıyor, her topu o kalabalıkların arasında kaybediyor. Barış'ın yarınları var. Ama bugün için aşırı abartılmıyor mu?

Sağ savunmada İsla oynuyor, arkasına adam kaçırıyor. Şener oynuyor, arkasına adam kaçırıyor. Tribün ve ekran başında da taraftarlar aklını kaçırıyor.

Transfer dönemi kaleci Volkan çok bekletildi. Durumu uzun süre belli olmadı. Psikolojisi bozuldu, iyi hazırlanamadı. Zaten yapı olarak ağır bir kaleci, refleksi geriye gitti ve ciddi anlamda hatalı goller yedi. Yıllardır Volkan'ı kesmeye aday bir kaleci niye bulunmaz, şaşkınım.

Cocu belli ki medeni bir adam... Ölçülü, bilgili, çevresine saygılı, önemli bir futbol adamı... Bizim dünyada böyle uygar insanların başarılı olmasını çok isterim. Dilerim Cocu, Türkiye'ye  büyük bir ilgi ve iddia ile gelip, hüsranla dönen Hollandalı teknik direktörler kervanına katılmaz."

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!