comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Rıdvan Dilmen'den Fenerbahçe'ye eleştiri "Şuursuz ve kontrolsüz"

15 Ağustos 2018, Çarşamba 10:18
FB Haber: Rıdvan Dilmen'den Fenerbahçe'ye eleştiri

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda Benfica'ya elenirken bu maçla ilgili olarak Rıdvan Dilmen eleştirilerde bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında Benfica ile 1-1 berabere kaldı ve elendi. Bu maçı Fenerbahçe'nin efsane futbolcularından, ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen kaleme aldı.


Rıdvan Dilmen'in Benfica maçı yorumu (15 Ağustos 2018 Çarşamba)


Cocu'nun başlangıç planının doğru olduğunu savunan Rıdvan Dilmen, "Rakibin çabuk oyuncuları olduğu için kontrollü hücum yapmak gerekiyordu. Cocu da zaten öyle başladı. Yavaş yavaş yarı alana itmeye çalışıyordu ki öyle oldu ama tam rakip yarı alanda oyunu kontrol altına alırken golü yedik." ifadelerini kullandı.


Fenerbahçe Haberleri: Rıdvan Dilmen'in Phillip Cocu yorumu


Cocu'nun 2. yarıdaki hamlelerini de değerlendiren Dilmen, "Cocu futbol adına, taktik adına oyunun son 25-30 dakikasında savunmanın önünde yalnızca sarı kartlı Eljif'i bırakarak hücum yapmak istedi. Fakat kenarlara gidip hücum yapamayınca Ayew de kalabalığın içine gelince (hazır değil) Benfica da oyunu soğutarak, kalesinde pozisyon vermeyerek Fenerbahçe'yi eledi ve evine döndü." yazdı. 

FUTBOLCULARA ELEŞTİRİ
Rıdvan Dilmen esas eleştirisini ise futbolculara yaptı ve kimsenin vasatı aşamadığını söylerken, "Takımın 5 üzerinden tamamı 2. Yani vasatın üstü oynayan 14 oyuncudan 1 oyuncu bile yoktu. "Ne yapsın X, elinden gelen bu kadardı" denilecek oyuncu yoktu. Mücadele etmeyen de yoktu ama taraftarın coşkusuyla istekli, arzulu ama çabuk oyunla acele oyunu karıştıran, şuursuz ve kontrolsüz, teknik olarak da bol hatalı bir maç çıkardılar." dedi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)