comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Phillip Cocu: 'Henüz yolun başındayız'

18 Temmuz 2018, Çarşamba 15:17
FB Haber: Phillip Cocu: 'Henüz yolun başındayız'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, yeni sezon öncesi kamp çalışmalarında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'de yeni sezon hazırlıkları devam ediyor. Teknik direktör Phillip Cocu, sarı lacivertlilerin İsviçre kampında açıklamalarda bulundu. beIN Haber'e özel bir röportaj veren Hollandalı teknik adamın açıklamalarını derledik. 

"ŞU ANKİ PLANIMIZ 4-3-3 SİSTEMİ"
"Çok çalıştığımız bir haftayı geride bıraktık. Adım adım ilerliyoruz. Daha çok çalışma yapacağız. Henüz yolun çok başındayız. Oyuncularla daha farklı uygulamalar yapıyoruz. Bizim neler istediğimizi ne kadar iyi anlarlarsa o kadar gelişim olacaktır. Şu anki planımız 4-3-3 düzeninde. Sadece detayları işlemek kalıyor geriye.

"COMOLLİ İLE ÇALIŞIYORUZ"

"Şu an içinde bulunduğumuz durumu biliyoruz. Ne yapmamız gerektiğini de biliyoruz. Transfer konusunda Comolli ile büyük bir çalışma içindeyiz. İhtiyacımız olan noktalara doğu oyuncuları bulmaya çalışıyoruz."

"TEK AMACIM TAKIMI GÖZLEMLEMEK"

"Geçtiğimiz sezonla ilgili bir görüş belirtmek istemiyorum. Geçtiğimiz sezonki hocanın yaptıklarını, oynattığı futbolu yargılamak bana düşmez. Ayrıca O'nun harika bir iş yaptığını düşünüyorum. Onu kendi felsefesi ve doğruları, benim kendi felsefem ve doğrularım vardır. Geçtiğimiz sezondaki maçları izlememdeki tek amacım, takımı gözlemlemek."

"KENDİ FELSEFEMİ AŞILAMAYA ÇALIŞIYORUM"

"Bireysel olarak oyuncuları görmek ve bir fikir edinebilmek. Aynı zamanda rakiplerle ilgili fikir edinebilmek. Genel anlamda kafamda bir resim oluşturmak istiyordum. O bilgileri buraya gelmeden önce edindim ama şimdi burada çalışan teknik direktörüm. Kendi tarzımı, felsefemi uygulamaya çalışıyorum."

"ÇALIŞMALAR HEP SÜRECEK"

"Daha önceden çalıştığım kulüpten de bu tür çalışmalara alışığım. Orada çalışırken de mental çalışmalarda yapıyorduk. Mental çalışmaları yapmanın çok farklı türleri var. Fiziksel çalışmalara hepimiz alışığız. Koşular, sprintler, teknik ve taktik çalışmalar… Mental çalışmalarda bu işin çok büyük parçası. Zihninizle ilgili yapacağınız çalışmalar, bu işte büyük bir alan teşkil ediyor. Futbol oynayabilmek için tabii ki iyi paslar vermelisiniz ama bu iyi pasları verirken de doğru kararlar alabilmelisiniz. Karar alma mercii de burası. Bu çalışmaları zaten şu anda yapıyoruz. Bu çalışmalar sezon boyunca da devam edecek."  

"BASKI HALİNE NELER YAPABİLECEĞİMİZİ KONUŞUYORUZ"

"Antrenmanlarımızda mental gelişim de var. Genç oyuncularımız için bu çok önemli, diğer oyuncularımız içinde bu gelişim hala sağlanabilir. Takım halinde muhakkak bu tür çalışmalar olacak. Baskı halinde ne yapıyoruz? Takım nasıl bir görüntü sergiliyor; skor aleyhimize olduğunda ne yapıyoruz? Yanlış hakem kararında tepkimiz ne oluyor? Bunları konuşuyoruz ve bu çalışmaları yapıyoruz."

Sarı lacivertli takımla ilgili gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!