comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Neustadter patladı: 'Artık dayanamıyorum. Bazı aptallar...'

17 Haziran 2018, Pazar 23:30
FB Haber: Neustadter patladı: 'Artık dayanamıyorum. Bazı aptallar...'

Fenerbahçeli futbolcu Roman Neustadter, Alman basınına verdiği röportajda eşcinsellik konusunda yaptığı açıklamalardan dolayı kendisine gönderilen mesajlara tepki gösterdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'de forma giyen Roman Neustadter, Alman basınına bir röportaj verdi. Rus futbolcu özellikle geçmiş dönemlerde eşcinsellik konusundaki açıklamalardan dolayı instagram hesabından paylaştığı fotoğrafların altına gelen "Eşcinsel" yorumlarına tepki gösterdi. 

"BAZI APTALLAR FOTOĞRAFIMIN ALTINA EŞCİNSEL YAZIYOR"
Artık dayanamıyorum. Bazı aptallar sürekli olarak gelip paylaştığım fotoğrafların altında "Eşcinsel yazıyor. Bu tür yazılara artık tepki veriyorum. Ayrıca insanların bunu neden eğlenceli bulduklarını da bilmiyorum. Eşcinsellik konusunda daha önce de söylemiştim. Görüşlerim aynı. Futbol her zaman eşcinsellere yer olmayan bir erkek sporu olarak kabul edildi. Bu sistem hiçbir zaman değişmedi.

"EŞCİNSELLERİN DİĞER İNSANLARA GÖRE ZAYIF KABUL EDİLMESİ SAÇMALIKTIR"

Eşcinseller hala bazı insanlara göre zayıf kabul edilir. Bu saçmalıktır. Eşcinseller de diğer futbolcular kadar iyi oynayabilir. Eşcinsel profesyoneller de diğer futbolcular kadar koşabilir, futbol oynayabilir. En sonunda eşcinselliğin dünyada normal bir durum olduğunu kabul etmemiz gerekecek. 

"RUSYA'DA NASIL BİLMİYORUM AMA EMİNİM DAHA HÖŞGÖRÜLÜ BAKIYORLARDIR"

Rusya'da bu duruma bakış açısı nasıl bir bilmiyorum. Rusya'da yaşamıyorum çünkü. Ancak şunu biliyorum ki, Ruslar bu konuda olduğundan daha hoşgörülü davranıyorlar." 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.