comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Mustafa Doğan'dan Fenerbahçe'ye reçete ve Slimani tavsiyesi

12 Ağustos 2018, Pazar 02:32
FB Haber: Mustafa Doğan'dan Fenerbahçe'ye reçete ve Slimani tavsiyesi

Fenerbahçe - Bursaspor maçını beIN Sports'ta yorumlayan Mustafa Doğan, sarı lacivertli takıma uyarılarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin, Spor Toto Süper Lig 1. haftasında 2-1 mağlup ettiği Bursaspor maçının ardından sarı lacivertli takımın performansını yorumlayan Mustafa Doğan, Slimani transferi ve genel futbol anlayışı hakkında ise Fenerbahçe'ye uyarılarda bulundu. 

"FENERBAHÇE İÇERDE BU KADAR PAS HATASIYLA OYNAMAMASI LAZIM"
İçerde oynadığınız ve rakipten daha üstün oynadığınız bölümde Fenerbahçe'nin bu kadar fazla pas hatasıyla oynamaması lazım. Cocu da bu rahatsızlığını dile getirdi. Mesela hafta arası Benfica ne yaptı? Önde baskı yaptı. Aut atışlarında dahi stoperlerin top almasına izin vermedi. Volkan sürekli uzun top oynadı. Bunu yaptığınız zaman hedef santrforunuz olması lazım. Lizbon'da bu yoktu. Alper Potuk iki stoperin arasında kayboldu. Kenardaki futbolcular kafa toplarını alamadılar. Bu yüzden ikinci yarıda 60. dakikadan sonra Fenerbahçe hiç çıkamadı. Biraz daha topa basacak ve tempoyu düşürecek oyuncuya ihtiyaç vardı. Giuliano ve Valbuena da Benfica maçında geriye fazla yardım ettikleri için bunu yapamadılar. 

"ÇABUK OYNARKEN PAS KALİTESİ YUKARIDA TUTULMALI"

Bursaspor maçında Fenerbahçe'nin topa daha fazla basabilecek imkanı olduğunu vurgulayan Mustafa Doğan, "Fenerbahçe'nin, Bursaspor maçında oynayan oyuncuları bunu yapabilirlerdi. Yapsalardı 3. golü bulurlardı zaten. Biraz telaşlı oynuyorlar. Direkt kaleye gitmek istemiyorlar. Çabuk oynamak istemeleri doğal ama bunu yaparken pas kalitesini daha yukarıda tutabilirler." dedi. 

"SLIMANİ'NİN BU OYUN TARZINDA FAYDALI OLMASI ZOR"

Mustafa Doğan, Slimani'nin Fenerbahçe'de nasıl bir performans sergileyeceği konusunda ise, "Bu oyunla Slimani de geride kalabilir. Slimani'ye sahipseniz kenarları iyi kullanmalısınız. Bursaspor maçında Fenerbahçe çok az orta yaptı ve kenarları neredeyse hiç kullanmadı." ifadelerini kullandı. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (18 Nisan 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.