comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Mustafa Doğan'a göre Fenerbahçe, Benfica maçında ne yapmalı?

14 Ağustos 2018, Salı 13:56
FB Haber: Mustafa Doğan'a göre Fenerbahçe, Benfica maçında ne yapmalı?

Fenerbahçe - Benfica Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında karşı karşıya gelecek. beIN Sports yorumcusu Mustafa Doğan, zorlu karşılaşmaya dair beklentilerini paylaştı. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında Benfica ile karşılaşacak. Sarı Lacivertli takımın Benfica karşısında neler yapması gerektiğini anlatan Mustafa Doğan, beIN Sports'ta müsabakaya dair beklentilerini paylaştı. 


Fenerbahçe - Benfica Şampiyonlar Ligi maçı ne olur?


Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanşında oynanacak olan Fenerbahçe - Benfica maçını Mustafa Doğan yorumladı. 

"DOĞRU MEVKİLERDE KULLANILMALI"
Alper Potuk çok yetenekli bir oyuncu. Hazırlık maçlarında goller de attı ama mevkisi hiçbir zaman santrtfor değil. Soldado varsa Soldado ile başlarsınız. Benfica'daki maç farklı bir atmosferde oynandı. Seyircinin itici gücü Benfica'yı ayrı bir havaya soktu. Fenerbahçe 60 dakika boyunca gol yememe üzerine kurulu stratejisini başarıyla uyguladı. Ancak 60. dakikadan sonra dönen toplar da alınmayınca Benfica baskısını arttırdı. 

"EĞER BU AKŞAM VALBUENA OYNAYACAKSA..."

Valbuena geniş alanda hem hücuma çıkabilecek, hem de defans yapabilecek oyuncu değil. Defansif anlamda iyiydi ama hücuma çıkamadı. Bu da fiziksel olarak hazır olmadığını gösteriyor. Eğer rövanşta Valbuena oynayacaksa, Cocu ben bu oyunu rakip yarı alanda oynayacağım diyor. İlk maçtaki strateji uygulanırsa Valbuena'yı kaybedersiniz. 
"FENERBAHÇE'NİN EN BÜYÜK ARTISI SEYİRCİSİ OLACAKTIR"

Burada Fenerbahçe'nin en büyük artısı seyircisi olacaktır. Ancak Benfica maçına risk alarak başlayamazsınız. Çünkü Benfica Avrupa'da geçiş hücumlarını çok iyi uygulayan bir takım. Eğer rakibe o alanı verirseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz. %200 konsantrasyonla oynaması lazım Fenerbahçe'nin. Burada hataya yer yok ve Fenerbahçe mutlaka üretmek zorunda. Fenerbahçe'nin çok da fazla gaza gelmeden akıllı oynaması lazım. 

"BEN OLSAM BARIŞ'I OYNATIRIM"

Ben Barış'ı oynatırım. Çünkü bu maçta ister istemez siz sadece önde tek yarı alanda oynamayacaksınız. Benfica buna izin vermeyecek. Çünkü Oyuncuların destek koşularını öndeki adama yardımcı olabilecek düzeyde iyi ugulaması lazım. Ancak Fenerbahçe henüz bu seviyede değil. Fenerbahçe bunu belli dönemlerde yapmaya çalışacaktır. Bunu yapmanız için de fizik gücünüzün iyi olması lazım. 

Sarı Lacivertli takımlarla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Aydın Cingiz ile Bi' Dakka | Ersun Yanal sorumluluktan kaçabilir mi?


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.