comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Gürcan Bilgiç "Aykut Kocaman olsaydı Fenerbahçe eleyebilirdi"

15 Ağustos 2018, Çarşamba 10:57
FB Haber: Gürcan Bilgiç

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda Benfica'ya elenirken yorumcu Gürcan Bilgiç dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Benfica'ya elenirken, spor yorumcusu Gürcan Bilgiç ilginç açıklamalar yaptı. Bilgiç, A Spor'a yaptığı yorumda "Aykut Kocaman olsa Fenerbahçe eleyebilirdi" dedi. 


Gürcan Bilgiç'in Benfica maçı yorumu (15 Ağustos 2018 Çarşamba)


Aykut Kocaman'ın takımı daha iyi tanıdığı için Fenerbahçe'nin bu turu onunla geçme şansı olduğuna inanan Bilgiç, Sabah gazetesindeki yazısında ise Cocu'ya değindi ve "Artık klasik hale gelen "defans sarsaklığı" içinde basit bir ver-kaç ile Gedson golü buldu. Üstelik onu Alper marke ederken, Skrtel kontrol edebilecek veya Volkan topa uzanabilecekken. Top oraya yine Valbuena top kaybı ile geliyor,kanat atağında ayağa pas yapacak kadar da yanlış yerleşimi değerlendiriyorlardı.
Cocu henüz bu detayları anlayabilecek durumda değil. Yani umarız öyledir. Takım direncini, topun arkasına geçmeyen oyuncularla kurabileceğine inanması, Guliano'yu üç maçtır ilk on bir yapması değerlendirme kriterlerindeki bir defo gibi." dedi. 


Fenerbahçe Haberleri: Gürcan Bilgiç'in Phillip Cocu yorumu


Cocu hakkındaki yorumlarına devem eden Bilgiç, "İkinci yarıda Alper ile orta sahasını üçleyebilir, Soldado hamlesini erken de yapabilirdi. Benfica'nın baskısından böyle çıkmayı deneyebilirdi. Sadece oyuncu değiştirerek değil, düzen ile de fark yaratılabilirdi. 65'teki Topal-Barış değişikliği ise tam bir macera. Guliano-Eljif ikilisini ön libero olarak kullanmak oyunun 'kumarı' oldu. 1-1'i riske atmak istemeyen, daha çok sahasında bekleyen Benfica'ya karşı, pas kalitesini yükseltmeyi denemekti." ifadelerini kullandı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)