comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Fenerbahçe'nin UEFA ayağı Fethi Pekin!

26 Temmuz 2018, Perşembe 12:50
FB Haber: Fenerbahçe'nin UEFA ayağı Fethi Pekin!

Fenerbahçe bir yandan transfer yapıp gelecek sezonun kadrosunu oluşturmaya çalışıyor, bir yandan da UEFA ile arasındaki anlaşmanın bozulmamasına özen gösteriyor.

FutbolArena - Fenerbahçe gelecek planlamalarını yaparken, UEFA ile arasındaki ilişkilerde de ince eleyip sık dokuyor. Fenerbahçe her transferi öncesinde UEFA yetkilileri ile görüş alışverişinde bulunurken bu konuda yetkili isimse Fenerbahçe yönetiminde yer alan Fethi Pekin oluyor. 

FETHİ PEKİN İLE ALEKSANDER CEFERİN ARKADAŞLIĞI...
Fethi Pekin ve UEFA Başkanı Aleksander Ceferin iki avukat ve aynı zamanda çok yakın arkadaşlar. Fenerbahçe'nin UEFA ile yaptığı görüşmelerde Pekin önemli bir rol oynuyor. 

Fenerbahçe ile UEFA arasında her hafta durum değerlendirmesi yapılıyor ve mali durum ile transferler masaya yatırılıyor. Fenerbahçe, UEFA'dan ceza almamak için son derece titiz çalışıyor. 


Fenerbahçe Haberleri: Fethi Pekin kimdir? Kaç yaşında, ne iş yapıyor?


29 Eylül 1969 İzmir doğumlu olan Fethi Pekin, 1993 yılında Boston Üniversitesi'nde Hukuk Eğitimi'ni tamamladıktan sonra (B.A. 1993) ve 1996 yılında İngiltere'de bulunan Buckingham Üniversitesi'nde (LL.B.) eğitimi aldı.
Fethi Pekin, 1996 yılından bu yana Pekin & Pekin'in Yönetici Ortağı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bankacılık ve Finans ile Şirketler/Birleşme ve Devralma takımlarındaki çalışmalarıyla birleşme ve devralmalar ile proje finansmanı alanlarında tanınan Pekin, karmaşık yapıdaki sınır ötesi projeler için hukuki danışmanlık vermektedir. Birleşme ve devralma projelerinin büyük yoğunluk kazanmış bulunduğu 2005-2015 yıllarında, bankacılık ve iletişim sektöründe çeşitli projelerde danışmanlık hizmeti vermiş bulunan Fethi Pekin, çalışmalarını 2007-2015 yıllarında medya, enerji, hizmet ve sağlık sektörlerinde de yoğunlaştırmıştır.


Fethi Pekin'in, Fenerbahçe'de görevi ne?


1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Fethi Pekin, 3 Haziran 2018'de Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığına seçilen Ali Koç‘un listesinden kulüp yönetim kuruluna girdi. Kulübün Hukuk İşleri görevini üstlenmiştir.

HANDE ATAİZİ İLE EVLENMİŞTİ
Fethi Pekin 2004 yılında aktris Hande Ataizi ile 1 gün süren evliliğinden sonra 10 ay süren ikinci evliliğini Zeynep Dereli ile yaptı (e. 2006 – b. 2007). 2011'den bu yana Nurkan Pekin (Leventoğlu) ile evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"