comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Fenerbahçe'nin sportif direktörü Damien Comolli geliyor

04 Haziran 2018, Pazartesi 09:31
FB Haber: Fenerbahçe'nin sportif direktörü Damien Comolli geliyor

Fenerbahçe'de yeni başkan Ali Koç'un takımın başına getireceği sportif direktör Damien Comolli ne zaman gelecek?

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de başkanlık seçimleri yapıldı. Ali Koç kullanılan 21 bin oyun 16 binini alarak tarihi bir zafer elde etti ve kulübün yeni başkanı oldu. Peki Ali Koç'un futbol takımının başına getireceği sportif direktör kim olacak? FutbolArena, Ali Koç'un Damien Comolli ile anlaşma sağladığını haftalar öncesinden duyurmuştu. Comolli'nin İstanbul'a geliş tarihi de belli oldu. 
 

FB Transfer: Fenerbahçe'nin sportif direktörü Comolli ne zaman gelecek?


Fenerbahçe'de futbol takımının başına sportif direktör getirmek isteyen Ali Koç, bir süre önce Damien Comolli ile anlaşma sağlamıştı. Arsenal ve Liverpool gibi kulüplerde görev alan Damien Comolli 1-2 gün içerisinde Türkiye'ye gelecek. 5 Haziran Salı günü mazbatasını alarak göreve resmen başlayacak olan Ali Koç'un ilk işi sportif direktör Damien Comolli'yi açıklamak olacak. 
 

Damien Comolli kimdir? Kaç yaşında, hangi takımlarda çalıştı?


Fenerbahçe'de başkan adayı Ali Koç'un Sportif Direktör olarak düşündüğü isim Fransız Damien Comolli. 1995 yılında Arsenal'de görev yapmaya başlayan Comolli, ardından Fransa'nın Saint-Etienne kulübünde çalıştı oradan da Tottenham'a geçti. Tottenham'ın ardından da Liverpool'da çalışan Comolli bu kulüplerde Futbol Direktörü görevi üstlendi. 

49 yaşındaki Comolli, 2006 yılında 1907 Fenerbahçeliler Derneği'nin sohbet toplantısına katılmıştı. Toplantı sonrası Ali Koç, Comolli'ye teşekkür plaketi vermişti.
Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)