comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Fenerbahçe yönetimi ibra edildi

02 Haziran 2018, Cumartesi 08:56
FB Haber: Fenerbahçe yönetimi ibra edildi

Fenerbahçe'de başkanlık seçimleri öncesinde ilk kongre bugün yapıldı. FutbolArena, Fenerbahçe'nin kongrelerini anbean canlı olarak aktardı.

FutbolArena - Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu yapılıyor. Aziz Yıldırım'ın 13. kongre heyecanı Aziz Yıldırım, 12 dönemde 97 yöneticiyle görev yaptı Ülker Stadı'nda gerçekleştirilecek tarihi kongrede mevcut başkan Aziz Yıldırım ile eski yöneticilerden Ali Koç, başkanlık için yarışacak.

FENERBAHÇE YÖNETİMİ İBRA EDİLDİ
Fenerbahçe yönetimi, mali ve idari yönden kongre üyeleri tarafından oy çokluğuyla ibra edildi.
 

FB Haber: Fenerbahçe Başkanlık seçimi ne zaman yapılacak?


İki gün sürecek genel kurulda, başkanı seçmek için oy verme işlemi 3 Haziran Pazar günü yapılacak. Kongrenin ilk gününde yarın yönetim ve denetim kurulu raporları okundu. Ardından söz alan 36 konuşmacı kürsüye çıktı.

Başkan, yönetim kurulu ve diğer kurulların belli olacağı 3 Haziran Pazar günü ise üyeler oy kullanacak. Oy verme işlemi 10.00-17.00 saatlerinde, 38 sandıkta gerçekleştirilecek.

Sandıklar oy verme işlemi bittikten sonra toplu olarak açılacak ve genel kurul divan başkanının öncülüğünde oylar sayılacak. Günün sonunda genel kurul divan başkanı, sarı-lacivertli kulübün başkanını açıklayacak.FUTBOLARENA CANLI OLARAK AKTARDI

FutbolArena'da haberimizde Fenerbahçe kongresinde yaşananları anbean buradan aktardı.

09.34 Fenerbahçeli kongre üyelerinin stada araçlarıyla gelmemesi uyarısı yapıldı. Kadıköy Ülker Stadı'nda otoparklar kapatıldı. (FBTV)

10.13 Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, Kadıköy Ülker Stadı'na geldi. Ali Koç'u kongre üyeleri alkış ve tezahüratlarla karşıladı.

10.37 Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kendisine tezahüratlarla destek veren kongre üyelerini, "Sınavlar yapılıyor" diyerek uyardı.

10.41 Şekip Mosturoğlu: "Arkadaşlar lütfen bugün mümkün olduğunca sessiz olalım. Liselere Giriş Sınavı yapılıyor ve bu konuda uyarı geldi. Çocuklarımızın geleceğini etkileyecek sınav öncesi biraz daha duyarlı olalım." 

10.50 Fenerbahçe'nin tarihi kongresinde Aziz Yıldırım ve Ali Koç'un isteğiyle divan başkanlığına Vefa Küçük seçildi.

10.53 Vefa Küçük: "Ramazan ayında bulunduğumuzu unutmadan hareket edilmesini ve buna uygun davranılmasını rica ediyorum."

10.59 Vefa Küçük: "Başkan adayları istedikleri kadar konuşabilir. Süre sınırı yoktur. Konuşma sırasında bir başkan adayı, diğerine sataşma yaparsa diğer adaya cevap hakkı verilecek."

11.07 Vefa Küçük'ün Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşu çağrısı yaptığı sırada kongre üyeleri coşkulu bir şekilde alkışlarla ayağa kalktı.

11.08 Fenerbahçe Genel Kurulu'nda "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" tezahüratları yapılıyor.

11.16 Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, projelerle ilgili kürsüye gelerek açıklamalarda bulundu. Şekip Mosturoğlu'nun açıklamaları için TIKLAYIN!

11.26 Fenerbahçe Genel Kurulu'nda denetim kurulu raporları okunuyor.

11.32 Fenerbahçe Genel Kurulu'nda 36 konuşmacı kürsüye çıkmak için söz istedi. 3 konuşmacının ardından 5 dakikalık konuşma kısıtlaması yapılacak.

KONGREDE TANSİYON YÜKSELDİ

11.39 Fenerbahçe Kongre Üyesi Suat Müftüoğlu'nun konuşması sırasında gerginlik yaşandı. O ANLAR İÇİN TIKLA!

11.42 Fenerbahçe Genel Kurulu'nda gerginlik yaşanmasının ardından Vefa Küçük yeniden kürsüye gelerek kongre üyelerine uyarılarda bulundu. 11.48 Vefa Küçük: "Yeter artık, susun! Burası tribün değil! Daha ne yapacaksınız isterseniz gelin arkadaşımızı darp edin!" O ANLAR İÇİN TIKLA!

12.14 Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar: "F.Bahçe'nin üniversitesi kuruluyor. Tarihte ilk olacak. Galatasaray'ın üniversitesi var ama kulüple bağı yok. Fenerbahçe'nin üniversitesi doğrudan kulüple bağlantılı. Aziz Yıldırım'ın bu vizyonunu övüyorum"

12.17 Fenerbahçe Genel Kurulu'na ara verildi. Kongre 13.30'da devam edecek.

12.20 FutbolArena Muhabiri Aydın Cingöz: "Ali Koç'a olan destek daha fazla görünüyor."

12.22 FutbolArena Muhabiri Kevser İme Şahin: "Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ı destekleyen üyeler iki ayrı gruba ayrılmış durumda. Hangi tarafın aleyhine bir konuşmacı çıksa anında tepki gösteriliyor."

13.32 Fenerbahçe Gene Kurulu kaldığı yerden devam ediyor. 

13.47 Fenerbahçe kongresinde Vefa Küçük'ün "Yan okulda sınav bitti. İstediğiniz kadar bağırabilirsiniz" şeklindeki açıklamasından sonra yüksek sesle "Ali Koç Başkan, Fenerbahçe şampiyon" tezahüratları yapıldı.

14.14 Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Ali Şen kürsüye çıktı.

14.24 Ali Şen: "Aziz Yıldırım büyük hizmetler yapmıştır. Fakat Ali Koç, Türk sporu için büyük bir şanstır. En büyük teşekkürü de Aziz Yıldırım'a borçluyum. Çünkü 2006'da Ali Koç'u yönetime aldı ve bize bugünleri yaşattı." DEVAMI İÇİN TIKLA!

14.41 Fenerbahçe kongresinde, "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" tezahüratları yapıldı.

15.03 Fenerbahçe Kongre Üyesi Kaya Enişte, "Tribünlerin ayaklanması yeniçeri ayaklanmasıdır." deyince kongre üyeleri, "Yeniçeri değiliz, taraftarız biz" diyerek tepki gösterdi. Divan Başkanı Vefa Küçük, Kaya Enişte'nin konuşmasını sonlandırdı.

15.46 Zeki İnci'nin, "Aziz Yıldırım'a bundan sonraki hayatında torunlarıyla güzel bir emeklilik diliyorum" sözlerinden sonra ortalık karıştı.

15.47 Vefa Küçük, taraftarları Zeki İnci'ye saldırmamaları konusunda sert bir şekilde uyarıyor. O ANLAR İÇİN TIKLA!

16.28 Fenerbahçe yönetim kurulu ibra edildi.

16.38 Fenerbahçe kongresinde Filiz Aydoğan'ın yönetim tarafından ihraç edilme isteği üyelerin büyük bölümü tarafından onaylanmadı. Ali Koç'u destekleyen üyeler yönetimin ihraç kararı karşısında 'Hayır' oyu kullandı.
 

Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesinde kimler var?


Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesinde yer alacak isimler belli oldu. 

Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Mahmut Uslu, Ali Yıldırım, Önder Fırat, İlhan Ekşioğlu, Ebru Özdemir, Davut Dişli, Yahya Uğur, Fatih Öztürk, Mithat Yenigün, Nihat Özbağı, Ozan Balaban, Selim Kosif, Metin Doğan.
 

Ali Koç'un yönetim kurulu listesinde kimler var?


Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç'un listesinde yer alan isimler de belli oldu.

Metin Şen, Erol Bilecik, Semih Özsoy, Fethi Pekin, Gökhan Akça, Turan Şahin, Kemal Danabaş, Simla Beyazıt, Burhan Karacam, Sina Afra.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)