comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Fenerbahçe'de Damien Comolli ne zaman geliyor? (Damien Comolli kimdir?

05 Haziran 2018, Salı 15:29
FB Haber: Fenerbahçe'de Damien Comolli ne zaman geliyor? (Damien Comolli kimdir?

Fenerbahçe'de yeni başkan Ali Koç'un Sportif Direktör olarak anlaşma sağladığı Damien Comolli ne zaman Türkiye'ye geliyor? Damien Comolli kimdir, kaç yaşında? Damien Comolli hangi takımlarda çalıştı?

FutbolArena - Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'a karşı tarihi bir zaferle seçimi kazanan ve başkanlığa seçilen Ali Koç'un ilk işi sportif direktör oldu. Fransız futbol adamı Damien Comolli ile anlaşma sağlayan Ali Koç'un, teknik direktör seçimi merak ediliyor. Damien Comolli'nin ise ne zaman Türkiye'ye geleceği merak ediliyordu. 
 

Fenerbahçe Haberleri: Damien Comolli, İstanbul'a geldi mi?


Fenerbahçe'nin yeni sportif direktörü Damien Comolli'nin bu akşam İstanbul'a geleceği belirtildi. FutbolArena, 5 Haziran Pazartesi günü duyurduğu haberde Comolli'nin 1-2 gün içerisinde Türkiye'ye geleceğini duyuran ilk olarak duyurmuştu. 

MAZBATA TÖRENİ BUGÜN
Öte yandan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bugün saat 18.00'de mazbatasını alacak. Mazbata töreninden sonra resmen göreve başlayacak olan Ali Koç'un ilk olarak Comolli'yi açıklaması bekleniyor.
 

Damien Comolli kimdir? Kaç yaşında, hangi takımlarda çalıştı?


Fenerbahçe'de başkan adayı Ali Koç'un Sportif Direktör olarak düşündüğü isim Fransız Damien Comolli. 1995 yılında Arsenal'de görev yapmaya başlayan Comolli, ardından Fransa'nın Saint-Etienne kulübünde çalıştı oradan da Tottenham'a geçti. Tottenham'ın ardından da Liverpool'da çalışan Comolli bu kulüplerde Futbol Direktörü görevi üstlendi. 

49 yaşındaki Comolli, 2006 yılında 1907 Fenerbahçeliler Derneği'nin sohbet toplantısına katılmıştı. Toplantı sonrası Ali Koç, Comolli'ye teşekkür plaketi vermişti.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)