comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Fenerbahçe'de Ali Koç'tan Phillip Cocu sözleri (Phillip Cocu kaç yaşında?)

22 Haziran 2018, Cuma 13:14
FB Haber: Fenerbahçe'de Ali Koç'tan Phillip Cocu sözleri (Phillip Cocu kaç yaşında?)

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Phillip Cocu hakkında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'de teknik direktörlüğe Phillip Cocu getirildi. Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada Phillip Cocu ile 3 yıllık anlaşma sağlandığı belirtildi. Kulübün internet sitesine açıklamalarda bulunan Ali Koç, Cocu'yu neden tercih ettiklerini anlattı. 
 

Fenerbahçe Transfer: Ali Koç'tan Phillip Cocu açıklaması


Fenerbahçe Başkanı Ali Koç yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"1 yılı aşkın bir süredir, Sportif Direktörümüz Damien Comolli kendisine verilen vizyon ve hedefler çerçevesinde araştırmalarını sürdürüyordu. Yapılan araştırma kapsamında Phillip Cocu öne çıkan adayların başında geliyordu. Teknik Direktör kriterlerimiz arasında,  Phillip Cocu'da öne çıkan özellikler heyecan verici atağa dayalı bir futbol stili, birlikte çalıştığı oyuncuların performansını geliştirme özelliği, münferit oyuncuların performansından ziyade takım performansına verdiği öncelik, bugüne kadar yaptığı çalışmalar içerisinde altyapılara verdiği önem, saha içi ve saha dışındaki güçlü liderlik yapısı ve bütün bunlarla birlikte, PSV'de çalıştığı süre içerisinde 4 yılda 3 şampiyonluk elde etmesiydi. Phillip Cocu'nun hem Fenerbahçe camiasına, hem de Türk Futbolu'na hayırlı olmasını diliyorum"
 

Phillip Cocu kimdir, kaç yaşında?


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Cocu, teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında PSV Eindhoven'ın yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Phillip Cocu, aynı zamanda Hollanda millî takımının da yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir. 2012 yılına kadar bu iki görevde de bulunan teknik adam 2012-2013 sezonunda PSV Eindhoven'ın altyapı sorumluluğuna getirilmiştir. 2013 yılı haziran ayında PSV Eindhoven ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak Dick Advocaat'ın yerine teknik direktörlüğe getirilmişti. PSV geçen sezon Philipp Cocu önderliğinde Hollanda'da şampiyon oldu. 
Sarı lacivertlilerle ilgili gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (23 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.