comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Fenerbahçe'de Ali Koç yönetimine büyük şok!

12 Haziran 2018, Salı 11:00
FB Haber: Fenerbahçe'de Ali Koç yönetimine büyük şok!

Fenerbahçe'de göreve başlayan Ali Koç yönetimi, gördüğü tablo karşısında şaşkınlığa uğradı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'a karşı büyük bir oy farkı atarak başkanlığa seçilen Ali Koç ve yönetimi, gördüğü mali tablo karşısında adeta şoka uğradı. Sarı lacivertli kulübün net borcuyla karşı karşıya kalan yönetim, "Beklediğimiz tablonun üzerinde bir durum" yorumunu yaptı. 
 

Fenerbahçe Haber: Fenerbahçe'nin borcu ne kadar?


Vatan'ın haberine göre; Fenerbahçe kulislerinde konuşulanlara göre sarı-lacivertlilerin borcu 550 milyon Euro civarında. Euro kuruyla hesaplandığında 3 milyar liraya yakın bir borç telaffuz edilirken, borcun 5 milyar TL'ye dayandığı da iddialar arasında.

Yöneticiler 1 haftadan bu yana geceli gündüzlü çalışırken, karşılarına çıkan tabloyu, “Beklediğimiz rakamların çok üzerinde, neredeyse tam 2 katı bir borçla karşılaştık. Tahminlerimizin katbekat üzerine çıkılmış. İşin içinden çıkmak bizi oldukça zorlayacak. 
Çekilen kredilerden dolayı tüm gelirlere temlik konulmuş... Sponsor firmalardan gelen gelirler de ortada. Öncelikli olarak bu konuyu çözmemiz gerekiyor. Taraftarımızın bizden teknik direktör ve transfer beklentisi var haklı olarak. Ancak maddi krizi atlatmadan geleceğe güvenle bakmamız mümkün değil. Kimseye hayâl satmaya gelmedik. Bundan böyle bu kulüpte her şey bir düzen içerisinde olmalı” sözleriyle özetlediler.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)