comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Fenerbahçe seçimi New York Times manşetinde

01 Haziran 2018, Cuma 12:14
FB Haber: Fenerbahçe seçimi New York Times manşetinde

Fenerbahçe'de hafta sonunda yapılacak seçimler Amerika'nın ünlü gazetesi New York Times'da ele alındı. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'de başkanlık seçimleri öncesi heyecan artarken, Amerika'nın ünlü basın organı New York Times'dan sürpriz bir yazı yayımlandı. Patrick Keddie imzalı yayınlanan haberde Aziz Yıldırım ve Ali Koç hakkında değerlendirmeler yapıldı. 
 

Fenerbahçe Haberleri: New York Times'ın Fenerbahçe başkanlık haberi (1 Haziran 2018)


İşte Patrick Keddie'nin yorumlarından FutbolArena'nın derledikleri:

"ALİ KOÇ, SUPERMAN GİBİ"
"Avrupa'da tarihi en büyük kulüplerden biri olan Fenerbahçe'de pazar günü başkanlık seçimi yapılacak. Taraftarlar, muhalefetin adayı Ali Koç'u destekliyor. Ali Koç, Clark Kent'i hatırlatıyor. Sanki takım elbisesinin altından Superman kostümünü çıkarıp gelecek gibi. Atılgan bir aday. Fenerbahçe'nin tarihi başarılarla dolu ancak saha sonuçları taraftarları mutsuz ediyor. Mevcut başkan Aziz Yıldırım yeniden kulübü ayağa kaldırmak istiyor."

"ALİ KOÇ, KEMALİZM'İN SEMBOLÜ OLARAK GÖSTERİLİYOR"

"Ali Koç futbolu tepeden tırnağa değiştirmek istediğini söylüyor. Türkiye'nin en zengin ailesinin bir üyesi. Londra'da Harrow ve Harvard'da eğitim gördü. Fortune Dergisi tarafından takdir edildi ve Kemalizm'in sembolü olarak gösterildi. Scout ekibiyle birlikte yeni bir sistem kuracağını ve altyapıya yatırım yapacağını söylüyor. Sosyal medyada taraftarların büyük desteğini alıyor. Fakat bu destek, kulüp üyelerine yansımayabilir."

"AZİZ YILDIRIM ÖZEL HAYATINDA NEŞELİ BİRİ"

"Aziz Yıldırım'ın özel hayatında neşeli ve sıcak biri olduğu söyleniyor. Fakat basın önünde kavgacı bir figür olarak yer alıyor. Aziz Yıldırım döneminde kulüp büyüdü. Ortega, Alex, Roberto Carlos gibi oyuncular getirildi. Stadı geliştirdi, mağazalar kurdu ve gelirleri artırdı."

"SİYASET KONUSUNDA BİR USTA"

"Aziz Yıldırım basın önünde taraftarlarla ve teknik direktörlerle bile tartışmalara girdi. Pahalı transferlerin ardından kulüp borca girdi. Son 4 yılda şampiyonluk kazanılamadı. Aziz Yıldırım siyaset konusunda bir usta. Seçim kampanyalarında son günlerde kavgacı bir görüntü içerisinde. Ali Koç ise rahat bir tavır sergiliyor."

"3 TEMMUZ'DA NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI"

"Türkiye, 3 Temmuz'da şike davasıyla neye uğradığını şaşırdı. Fenerbahçe bu nedenle 2 yıl Avrupa'dan men edildi. Aziz Yıldırım 1 yıl cezaevinde yattı. Bu süreçte Aziz Yıldırım, söz konusu davanın kumpas davası olduğunu ısrarla dile getirdi. Fethullah Gülen hareketi bu sürece dahil oldu. 15 Temmuz'dan sonra Gülen hareketi Türkiye'de terörist bir grup olarak nitelendirildi. Skandalın Türk futboluna zararı büyük oldu. Taraftarlar tribünlerden kaçtı. Fakat Aziz Yıldırım hiçbir zaman komplo teorilerine inanmadı. Kulübü için kendini feda ederek hapishanede yattı."

Sarı lacivertlilerle ilgili son gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.