comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Fenerbahçe - Beşiktaş maçında penaltı tartışması

25 Eylül 2018, Salı 00:41
FB Haber: Fenerbahçe - Beşiktaş maçında penaltı tartışması

beIN Sports hakem yorumcusu Bünyamin Gezer, Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde tartışmalı pozisyonları yorumladı. 

FutbolArena - Fenerbahçe ile Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig 6. haftasında karşı karşıya geldi. Maçın 85. dakikada Ayew ile Atiba arasında ceza sahasında yaşanan pozisyon sonrasında Fenerbahçe'nin penaltı itirazı oldu. beIN Sports'ta Bünyamin Gezer, bu pozisyonu yorumladı. 


Fenerbahçe 1-1 Beşiktaş Ayew - Atiba'nın pozisyonu penaltı mı?


beIN Sports'ta Bünyamin Gezer, Atiba'nın Ayew'e yaptığı hareketin penaltı olduğunu fakat pozisyonun öncesinde Slimani'nin Vida'ya yaptığı harekette de açık bir faul olduğunu söyledi. 

Bu pozisyon incelenmezse VAR'ı çok tartışırız. Eller doğal konumda değil. Kolları açıyorsun. Atiba kafa vuramıyor ve elle oynamadan dolayı penaltı. Atiba'nın yapmış olduğu harekette, kolları sola doğru kayıyor. Kaydığı için Ayew'e yapılan açık bir penaltı. Tartışılmaz. 
"POZİSYONUN ÖNCESİNDE VIDA'YA FAUL VAR! FIRAT AYDINUS NE YAPMALIYDI?"

Slimani - Vida pozisyonunda Vida'ya açık bir faul. VAR hakemleri ne yapmalı? Fırat Aydınus bu pozisyonu incelemeliydi. Fırat Aydınus pozisyonu inceleyecek. Evet, penaltı varmış diyecek. VAR hakemi ise, pozisyonun öncesinde Vida'ya faul var ve bunu da değerlendirir misin diyecek. Fırat Aydınus faulü tespit ederse, burada penaltı var ama öncesinde faul var diyerek kamuoyunu aydınlatacak şekilde hareket edecek. 

Turkcell'in Goller Cepte uygulaması ile Beşiktaş'ın tüm maçlarından goller anında cebinize geliyor. TIKLAYIN! 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!