comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Damien Comolli yeni hoca için yurt dışına gidiyor

14 Haziran 2018, Perşembe 12:20
FB Haber: Damien Comolli yeni hoca için yurt dışına gidiyor

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, teknik direktör arayışlarını için yurtdışına çıktı.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe yeni sezon öncesinde teknik adam tercihlerini değerlendirmeye devam ediyor. Sportif Direktör Damien Comolli, yabancı teknik adamlarla görüşmek için yurtdışına çıkıyor. 


Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü kim olacak?


Fenerbahçe'de başkan Ali Koç ve Sportif Direktör Damien Comolli'nin gerçekleştirdiği basın toplantısında kulübün teknik direktör konusunda henüz karar vermediği ve değerlendirmelerin sürdüğü belirtilmişti. 

Yerli teknik adam olacaksa bu ismin Aykut Kocaman olacağı belirtilirken, FutbolArena'nın edindiği bilgilere göre öncelik halen yabancı teknik adamda...
Bu doğrultuda girişimlerini sürdüren Fenerbahçe de gelecek sezonki teknik adamını bulmak için arayışlarını sürdürüyor. Damien Comolli kafasındaki isimlerle görüşmek için yurt dışına çıktı.

comolli ali koç futbolarena ile ilgili görsel sonucu


Damien Comolli ve Ali Koç'un Aykut Kocaman açıklaması


Comolli ve Ali Koç, gerçekleştirdikleri basın toplantısında teknik direktör konusuyla ilgili şu ifadeleri kullandılar.

Comolli: "Aykut Kocaman ile görüştük. Toplantıdan memnun kaldım. Tam anlattıkları gibi birisi. Dahi birisi. İşini, kulübü seviyor. Fenerbahçe'yi seviyor. Futbolcular ona saygı duyuyor."

Ali Koç: "Aykut Kocaman ile 2 kez görüştük. Biz yerli hocayla devam edeceksek Aykut hoca dışında hiç kimseyle devam etmeyeceğiz. Ersun hocayla görüştüğüm haberi nereden çıktı bilmiyorum. Yakından uzaktan ilgisi yok."

Ali Koç: "Hocamıza da söyledim. Bir müddet süre istedim. Cuma'ya kadardı ama Comolli'nin çalışmaları biraz daha süre gerektirdi. Biz, bir yolculuğa çıktık. İçinde bulunduğumuz ortam, manevra alanının darlığı, gelecekle ilgili her türlü opsiyonu en doğru şekilde değerlendireceğiz"

Ali Koç: "Kimsenin baskısı altında kalmadan, duygusallığa minimum yer vererek, camiamız için en sağlıklı kararı alacağız. Yakın zamanda nihai kararı açıklayacağız. Comolli bize sunacak, biz de kararımızı verip sizinle paylaşacağız."

Comolli: "Gerek Türkiye içinde gerek yurt dışında olsun teknik direktör piyasasına hakimiz. Başkanımızın dediği gibi eğer yerli bir hocayla çalışırsak kesinlikle Aykut Kocaman'la devam edeceğiz. Yabancı hocalarla ilgili de çok sıkı çalıştık."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.