comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Damien Comolli İstanbul'da! İşte ilk sözleri

05 Haziran 2018, Salı 23:24
FB Haber: Damien Comolli İstanbul'da! İşte ilk sözleri

Fenerbahçe'nin yeni sportif direktörü Damien Comolli, İstanbul'a geldi ve kısa bir konuşma yaptı. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin yeni sportif direktörü Damien Comolli İstanbul'da! Damien Comolli, Atatürk Havaalanına indikten sonra kendisini bekleyen araca bindi. 

Damien Comolli basın mensuplarının sorularını kısa bir şekilde yanıtladı. İstanbul'a gelmekten ve Ali Koç'un başkan seçilmesinden dolayı mutlu olduğunu söyleyen başarılı direktör, şu ifadeleri kullandı:
"Türkiye'ye gelmekten ve Ali Koç'un başkanlığa seçilmesinden dolayı mutluyum. Ali Koç'un daveti üzerine İstanbul'dayım. Henüz diğer konuları konuşmak için erken."
 

Damien Comolli kimdir? Kaç yaşında, hangi takımlarda çalıştı?


Fenerbahçe'de başkan adayı Ali Koç'un Sportif Direktör olarak düşündüğü isim Fransız Damien Comolli. 1995 yılında Arsenal'de görev yapmaya başlayan Comolli, ardından Fransa'nın Saint-Etienne kulübünde çalıştı oradan da Tottenham'a geçti. Tottenham'ın ardından da Liverpool'da çalışan Comolli bu kulüplerde Futbol Direktörü görevi üstlendi. 

49 yaşındaki Comolli, 2006 yılında 1907 Fenerbahçeliler Derneği'nin sohbet toplantısına katılmıştı. Toplantı sonrası Ali Koç, Comolli'ye teşekkür plaketi vermişti.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)