comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Comolli'den Beşiktaş derbisi sözleri

28 Eylül 2018, Cuma 20:18
FB Haber: Comolli'den Beşiktaş derbisi sözleri

Fenerbahçe'de genç futbolcu Oğuz Kağan Güçtekin'in sözleşmesinin uzatılmasının ardından imza töreninde Sportif Direktör Comolli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe genç futbolcu  1999 doğumlu oyuncusu Oğuz Kağan Güçtekin'in sözleşmesini uzattı.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Comolli imza töreninde açıklamalarda bulundu. 
"BİZİM İÇİN BÜYÜK GELECEK İFADE EDİYOR"

Gerçekten çok harika bir hikaye. Sözleşme imzalamadan önce aramızda konuşuyorduk. 8 yaşından beri Fenerbahçe'deymiş, yani 11 senedir Fenerbahçe'de. Altyapı olsun, A Takıma katılması olsun ve şu an imzaladığı profesyonel sözleşme olsun gerçekten harika bir hikaye. Aynı zamanda altyapının neden var olduğunu gösteren bir olay. Elbette ki şu an ondan çok büyük beklentilerimiz var diyemem ama çok büyük umutlarımız var. Çünkü şimdiden çok büyük beklentiler içerisine girersek onun omuzlarına çok büyük bir yük bindirmiş oluruz. Çok yetenekli ve genç bir oyuncu. Bizim için büyük bir gelecek ifade ediyor. Aynı zamanda son 2 ayda çok büyük bir gelişim gösterdi. Genç oyuncularımıza çok büyük önem veriyoruz ve ileride de onlardan büyük umutlarımız var. 

"BEŞİKTAŞ MAÇINDA İYİ OYNADIK"

Sezona çok iyi başlayamadık, inişli çıkışlı bir grafiğimiz var ama yavaş yavaş hoca bize biz de hocaya ve yeni transferlere alıştık. Her şey yavaş yavaş rayına oturuyor. Beşiktaş karşısındaki futbolumuz bence iyiydi. O maçtan sonra da bu şekilde devam edecek. Zirveye tırmanacağız. En büyük hedefimiz şampiyonluk. Takım birbirine alışıyor. Bizi daha güzel günler bekliyor

OĞUZ KAĞAN: "ÇOK MUTLU VE GURURLUYUM"

 "Bu yeni yapılanmanın içerisinde şans bulduğum için çok mutlu ve gururluyum. Sayın Başkanımıza Sayın Damien Comolli'ye ve hocama bana güvendikleri için çok teşekkür ediyorum. Şimdi daha çok çalışacağım. Fenerbahçe'ye daha çok faydalı olmaya çalışacağım. En büyük hedefim futbola Fenerbahçe'de başlayıp Fenerbahçe'de bırakmaktı. Profesyonel adımım geçen sene Fenerbahçe'de oldu ve bu sene Allah'ın izniyle uzattık. İnşallah futbolu da burada bırakmak istiyorum. Fenerbahçe aşığıydık, tribünden geliyoruz. Babam, ben sürekli maçları izlerdik. Altyapıya geldikten sonra hedefim önce altyapıda kaptanlık isteğim oldu, daha sonra A Takıma isteğim oldu ve hepsini yavaş yavaş gerçekleştirdik. Çok mutlu ve gururluyum. Burası yetmiyor. Her zaman daha çok çalışacağız. Fenerbahçe'ye faydalı olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım"
 

Oğuz Kağan Güçtekin yaşı, mevkisi ve attığı goller


6 Nisan 1999 Mersin doğumlu olan Oğuz Kaan Güçtekin, 2015 yılında Fenerbahçe altyapısına dahil oldu. Önlibero mevkisinde forma giyen genç oyuncu, aynı zamanda stoper ve sol bek pozisyonlarında da görev yapabiliyor. Sol ayağını daha iyi kullanan Oğuz Kağan Güçtekin, 2017 yılında Fenerbahçe ile 3 yıllık profesyonel sözleşme imzaladı.

Fenerbahçe altyapısında bugüne kadar forma giydiği 45 maçta 3 gol atan 18 yaşındaki oyuncu, bu sezon Aykut Kocaman tarafından A takıma yükseltildi. Hazırlık döneminde Sporting Lisbon, Athletic Bilbao ve Cagliari maçlarında ter döken Oğuz Kaan Güçtekin, Fenerbahçe - Sivaspor maçının son 4 dakikasında oyuna girerek profesyonel oldu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!