comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Aziz Yıldırım: "Capello ve Jurgen Klopp ile görüştük"

31 Mayıs 2018, Perşembe 04:14
FB Haber: Aziz Yıldırım:

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk'te katıldığı programda seçim öncesi açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk'te katıldığı programda seçim öncesinde yine birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Ozan Tufan, Terraneo ve tribünlerin boş kalması gibi birçok konuya değinen Başkan Yıldırım, Ali Koç ile şartlarının eşit olmadığını söyledi. 

"CAPELLO VE KLOPP GÖRÜŞTÜK"
Terraneo'yu sportif direktör olarak göreve getirdik. Önce oyuncuları ve belirledi sonra antrenör adalyaırna baktı. Önce Capello'yu getirecektik. Olmadı. Terraneo sonra Klopp ile konuştu ama Türkiye'ye gelmek istemedi. Terraneo da Vitor Pereira'yı alıp geldi. Bu yaşananlar hep tecrübe. Örnek olsun diye anlatıyorum. 

"BİZ NE DİYORSAK HERKES ONA UYACAK"

Tribünler konusunda göreve gelirsek yeni bir yol haritası belirleyeceğiz ve biz ne diyorsak, herkes ona uyacak. Fenerbahçe tribünlerine nifak tohumu sokuldu. Kimler olduğunu da biliyorum. Hepsini biliyorum. Bir daha o olayları yaşatmam. Gerçek Fenerbahçe taraftarlarıyla bizim bir problemimiz yok. 

"EMRE BELÖZOĞLU FUTBOLU BIRAKSAYDI YÖNETİME ALACAKTIM"

Emre Belözoğlu futbolculuğa devam etmeseydi, sözleşme yenilemeseydi onu yönetime alacaktım. Yönetim kurulunda olup, futbolla ilgili her şeyi ona verecektim.'

OZAN TUFAN SUÇU KENDİSİNDE ARASIN

Ozan Tufan biraz suçu kendinde arayacak. Ben konuştum. Ali Yıldırım konuştu. Aykut Kocaman defalarca konuştu. Yükselmesi için yapması gerekenleri yapmıyor, yapmıyor çalışmıyor. Sıkıntı var."

"4 ŞAMPİYONLUĞUMUZ ÇALINDI"

4 şampiyonluğumuz çalındı. Denizli ve Trabzon maçları. Etti 2. Galatasaray finalinde kumpas yapıldı. Rize'de kurşunlandık. 4 şampiyonluğumuz çalındı. Hepsi aklımda. Ayrıca bakın ben geldiğimde Galatasaray'a yenilmeyelim de şampiyon olmayalım derledi. 19 yıldır Galatasaray, Kadıköy'de Fenerbahçe'yi yenemiyor. 15 yıldır Beşiktaş, Kadıköy'de kazanamıyor. Benden önceki yıllarda Fenerbahçe'ye Kadıköy'e gelen bu takımlar 3-4 atarlardı. Kadıköy'ü bu takımlara kapattık. 

"ALİ KOÇ İŞE ŞARTLARIMIZ EŞİT OLAMAZ"

Ali Koç ile şartlarımız eşit olamaz. 20 senedir başkanlık yapan kişiyim. Beraber aynı şartlarda yarışalım, edelim meselesi olamaz bu. Ben hapis yatmışım, bir gün gık demedim. Bu kulüp için 1 yıl 365 gün hapis yattım. Şimdi Fenerbahçe'nin kaybettiklerini yeniden kazanması için hesap soracağız. Bunu da sadece biz yapabiliriz. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"