comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Aykut Kocaman tazminat hakkından vazgeçti

18 Haziran 2018, Pazartesi 17:57
FB Haber: Aykut Kocaman tazminat hakkından vazgeçti

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman dönemi resmen sona ererken, deneyimli teknik adam yönetimle yaptığı görüşmenin ardından tazminat hakkından vazgeçti. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de Aykut Kocaman dönemi resmen sona erdi. Geçtiğimiz haftadan itibaren yapılan görüşmelerin ardından sarı lacivertli yabancı bir teknik adam ile yola devam etme kararı aldı. Bu kapsamda Aykut Kocaman ile yollar ayrıldı ve Fenerbahçe kulübü internet sitesinden Aykut Kocaman ile devam etmeyeceklerini resmen açıkladı. 


Aykut Kocaman'ın tazminatı ne kadar?


Fenerbahçe'de geçtiğimiz haftalarda Aykut Kocaman'ın Ali Koç ve Sportif Direktör Comolli ile yaptığı görüşmelerin ardından sarı lacivertli yönetim bu hafta resmen kararını verdi. Yabancı bir teknik adamla yola devam etme kararı alan sarı lacivertliler Aykut Kocaman hakkında da resmi açıklama yaptı. 

Öte yandan Fenerbahçe yönetimiyle yaptığı görüşmelerde hiçbir şekilde tazminat talep etmeyen Aykut Kocaman, 1.5 milyon dolar civarındaki tazminatından vazgeçti ve sadece yardımcıları için yönetimden bazı taleplerde bulundu. 
RESMİ AÇIKLAMA 


"Profesyonel Futbol Takımımızın değerli teknik direktörü Sayın Aykut Kocaman ile, göreve geldiğimiz günden itibaren, takımımızın mevcut durumu ve geleceği hakkında muhtelif görüşme ve değerlendirmeler gerçekleştirdik.

Değerli hocamız ile yapmış olduğumuz bu görüşmelerin neticesinde, dün akşam itibariyle, futbol takımımızın yönetimsel anlamda yeni bir sayfa açması gerektiği konusunda karşılıklı görüş birliğine vardık.

Bu yaklaşımı samimiyetle ve anlayışla karşılayan Sayın Aykut Kocaman'a, bugüne kadar kulübümüze vermiş olduğu tüm hizmetler için şahsım, yönetim kurulum ve camiam adına teşekkür ederim.

Futbolcu ve teknik adam olarak kulübümüze kazandırdığı başarılarının yanında, özellikle 3 Temmuz sürecindeki dimdik duruşuyla da camiamız için bir teknik direktörden çok daha fazlası olduğunu göstermiş olan Sayın Aykut Kocaman, her zaman kalplerimizde ayrı bir yere sahip olmaya devam edecektir.

Hocamıza bundan sonraki kariyeri için en içten başarı dileklerimizi sunar, yolunun açık olmasını dileriz.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.