comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Ali Koç'un tarihi zaferi Avrupa basınında

04 Haziran 2018, Pazartesi 07:35
FB Haber: Ali Koç'un tarihi zaferi Avrupa basınında

Fenerbahçe'de tarihi kongrede Aziz Yıldırım karşısında büyük bir oy farkıyla galip gelen yeni başkan Ali Koç'un zaferi Avrupa basıınnda da yankı uyandırdı. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'de tarihi kongre sonuçlandı. Aylardır merak edilen Genel Kurul'da ilk gün konuşmalar eşliğinde gergin geçerken, ikinci günde kısmen tansiyonun daha düşük olduğu seçimde Ali Koç, 16.092 oy alarak 4.644 oyda kalan Aziz Yıldırım karşısında büyük bir farkla kazanarak Fenerbahçe kulübünün yeni başkanı oldu. 


Fenerbahçe'de yeni başkan Ali Koç


Ali Koç'un Fenerbahçe'nin yeni başkanı olması Avrupa basınında da yankı uyandırdı. Fransa'nın önde gelen gazetelerinden L'Equipe, ""Ali Koç, 20 yıldır görevde olan Aziz Yıldırım'in yerine gelerek Fenerbahçe'nin yeni başkanı oldu." şeklinde haberi duyurdu.

Öte yandan Belçika basını da Fenerbahçe'de Ülker Stadı'nda yapılan kongrede ilk günün gergin geçmesine dikkat çekerken, 4.644 oy alan Aziz Yıldırım karşısında Ali Koç'un 16.092 oyla ciddi bir farkla kazandığını ve Fenerbahçe'nin yeni başkanı seçildiğini duyurdu. 
 

Ali Koç'un Ülker Stadı'ndaki balkon konuşması


Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda 20 yıllık başkan Aziz Yıldırım'ı farkla mağlup ederek sarı lacivertli kulübün 37'nci başkanı seçilen Ali Koç, kendisini görmek isteyen ve stat önüne toplanan taraftarları kırmadı. Genel kurulda 16 bin 92 üyenin oyunu alarak başkanlığa seçilen Ali Koç, sarı lacivertli taraftarların yoğun isteği ve tezahüratları üzerine protokol tribünü balkonundan elindeki megafonla yoğun kalabalığa seslendi. Önemli olanın bundan sonra beraber bir hayale imza atmak olduğunu söyleyen Ali Koç'un konuşması sık sık yapılan tezahüratlarla kesildi. Kendisini bekleyen kalabalıkla karşılıklı tezahüratlarda bulunan Koç, megafondan sarı diye bağırırken taraftarlar lacivert diye karşılık verdi. 
Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.