comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç: ''Maddi manevi elimizi taşın altına koyacağız!''

05 Haziran 2018, Salı 16:21
Ali Koç: ''Maddi manevi elimizi taşın altına koyacağız!''

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç görevine resmen başladı. Ali Koç düzenlenen mazbata töreni ile başkanlığını resmiyete döktü.

FutbolArena -  Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'a karşı tarihi bir zaferle seçimi kazanan Ali Koç, bugün Ülker Stadı'nda mazbatasaını alarak göreve resmen başladı. Fenerbahçe taraftarları Ali Koç'un mazbata töreni için stadyuma akın etti. 


Fenerbahçe Haberleri: Ali Koç'un mazbata töreni


Yeni başkan Ali Koç ve yönetimi mazbatalarını saat 18.00'de Ülker Stadyumu'nda düzenlenecek törenle alacak. Bu tören taraftarlara da açık olarak gerçekleşecek. Fenerium alt ve üst tribüne girişlerine izin verilen taraftarlar şimdiden stada giderken, tezahüratlarıyla da Ali Koç'a desteklerini sürdürüyorlar. Kongrede olduğu gibi Fenerbahçe taraftarı stada akın etti.

Öte yandan 'Rambo' lakabıyla tanınan Okan Güler de arkasında 'Ali Koç Baba' yazılı formasıyla duvarın üzerine çıkarak Fenerbahçeli taraftarlarla selamlaştı ve tezahüratlara katıldı.
AZİZ YILDIRIM KATILMADI

Fenerbahçe'de Ali Koç'un mazbata törenine Aziz Yıldırım'ın gelme zorunluluğu bulunmuyor. Ali Koç'a mazbatasını Divan Başkanı Vefa Küçük verecek.Fenerbahçe Başkanlık seçimlerini 2 gün boyunca toplamda 11 saatlik canlı yayınlarla aktaran FutbolArena, Ali Koç'un mazbata törenini de takipçilerine canlı olarak ulaştıracak."Bu hafta Fenerbahçe camiası açısından ilkler yaşıyoruz. Seçim yaptık. Türkiye'nin en farklı seçimini gerçekleştirdik. Son 6 ayda, son 48 saatte ben ve arkadaşlarıma yaşattıklarınız unutulmaz hisler.''

''2 GÜN BOYUNCA GÜNDEME OTURDUK''

"2 gün boyunca saatlerce bizleri izlediler. Sadece Fenerbahçe TV değil, bütün televizyonlar gösterdi. Niye bunları anlatıyorum? Ben size Fenerbahçe'nin büyüklüğünün bilincinde olmanızı söylüyorum. Bu camiayı küçültecek hiçbir şey yapmayın lütfen. Eski günleri özlediğimizi fark ettik. Bana süreç içinde inandınız ve bu yoldan dönüş yok. Kar topu her geçen büyüdü ve durdurulmayacak bir şekilde Pazar gününe geldik.''

''BULUNDUĞUMUZ DURUMU BİLİN''

"Önümüzdeki sezon mücadele ettiğimiz her alanda şampiyonluğa oynayacak kadrolar kuracağız. Ancak gazetelerde yazılanlara o kadar önem vermeyin. Bugün gelirleri düşen, giderleri artan bir kulübüz. Şu statta sadece Ülker'in sponsorluğu kaldı. 10 yıllık sponsorluk parası ilk yıldan tüketildi. İçinde bulunduğumuz durumu bilin. "

''MADDİ MANEVİ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ''

"Esas mücadele ve zorluklar şimdi başlıyor. Aramıza başkalarının girmemesi için lütfen çok uyanık olun. Çok şey yazılacak, çizilecek. 20 yıllık düzene alışanlar tarafından. Biz elimizi taşın altına koyacağız. Fenerbahçe için maddi, manevi sizi gece uyutacak fedakarlıklar yapacağız. İçiniz rahat olsun. Biz 3 sene sonra kapı kapı sponsor arayan değil, sponsorların kapısına geldiği bir kulüp olacağız. O zamana kadar gerekli sponsorlukları bulacağız."

''GELİN REKOR KIRALIM''

"Gelin bir rekor kıralım. Size bir hedef daha. Gelin bir rekora imza atalım. Bir sezon öncesi satılabilen en yüksek yeni sezon forma sayısını satalım. Bir sezonda sattığımız formayı Eylül ayına kadar satalım."

"Diğer kulüplerle, devletle ve federasyonla omuz omuza vereceğiz. Saha dışında yapıcı rekabetin öncüsü olacağız. Önemli olan kavga etmek değil. Haklı olduğun zaman, haklı kalabilmek. Ancak Fenerbahçe için illa kavga edilmesi gerekiyorsa onu da yaparız. "Topunuz gelin" ruhunun altında yatan anlayış budur.''

''GİDENİN ARKASINDAN KONUŞULMASINI SEVMEM''

"Ben gidenin arkasından konuşulmasını sevmem. Bizim gözümüze girmek, güvenimizi kazanmak için bir önceki yönetim hakkında dedikodu yaparsanız o zaman yolları ayırırız. "

''HEP BİRLİKTE ŞAMPİYON YAPACAĞIZ''

"Şampiyon yapmayacağız. Hep beraber şampiyon olacağız, hep beraber. Basketbolda şampiyon olursak en büyük dileğim Aziz Yıldırım'ın o kupayı kaldırmasıdır."
 

Ali Koç'un yönetim kurulu listesinde kimler var?


Ali Koç'un yönetim listesinde yer alan isimler de belli oldu. Ali Koç yönetimine aldığı isimlerle de dikkat çekti. Ali Koç'un yönetim listesinde TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ismi öne çıktı. Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç'un listesinde yer alan isimler de belli oldu.

Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin,Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komşuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)