comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haber: Ali Koç'tan flaş açıklama: "Avrupa'ya gidememe tehlikemiz var"

24 Temmuz 2018, Salı 23:20
FB Haber: Ali Koç'tan flaş açıklama:

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'de katıldığı Camiaya Sesleniş programında Finansa Fair Play konusunda sıkıntılarının devam ettiğini ve Avrupa'ya gidememe tehlikelerinin olduğunu söyledi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, UEFA Finansal Fair Play anlaşması konusunda son derece önemli açıklamalar yaptı ve önümüzdeki sezon bu işin çözülememesi halinde Avrupa kupalarına katılamama tehlikeleri olduğunu söyledi. 

"FFP ASLINDA FIRSATTIR"
FFP aslında Türk kulüpleri için bir fırsattır. FFP, doğru kullanıldığı ve kurallara uyulduğu takdirde netice vermektedir. Ben bu konuda UEFA yetkilileriyle görüştüm. Neredeyse tüm FFP'ye uyan kulüpler birkaç sene içinde doğru istikamete gidiyor. Biz de FFP'yi kulübü daha doğru istikamete götürmesi için kullanmamız lazım. 

"SENEYE ŞAMPİYON OLSAK DA, AVRUPA'YA GİDEMEME TEHLİKEMİZ VAR"

2015/16 sezonunda -30 milyon euro yapmışız. Kota bu kadardı zaten. Son 3 sezonda kar/zarar açığımızın -30 milyon euro seviyesinde kalması. Bu ne demek? Şu anda 30 milyon euro açığımız var. 2018/19 sezonunda en az 30 milyon euro kar yapmamız gerekiyor -ki, bu hesapları tutturalım. Seneye Avrupa'ya gidebilmemiz için bu işi çözmemiz lazım. Şampiyon olsak da, olmasak da tehlike bizi bekliyor

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"