comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fatih Altaylı'dan harcama limiti tepkisi! "Akıl alır gibi değil"

11 Ağustos 2020, Salı 11:27
Fatih Altaylı'dan harcama limiti tepkisi!

Gazeteci Fatih Altaylı, harcama limitleriyle ilgili TFF'nin açıkladığı rakamları eleştirdi.

FutbolArena - TFF'nin geçtiğimiz günlerde açıkladığı harcama limitlerinin ardından Fenerbahçe'nin tepkisi gündem olmuştu. Gazeteci Fatih Altaylı, Bloomberg TV'de katıldığı programda limitlerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“BU BANKACILARIN YÖNETTİĞİ, FEDERASYON'UN SEYRETTİĞİ BİR OLAY”
"Futbol Federasyonu Başkanı olan beyefendi gelsin, kulüplerin bilançolarını verelim. Limitleri belirleyebilirse sen benim yüzüme tükür. Çok zeki, önemli bir mühendistir ama bunları bilmiyordur. Niye? Çünkü onun dışında bir olay. Bu bankacıların yönettiği, Federasyon'un seyrettiği bir olay. Bir senedir söylüyorum, bu bankaların kulüpleri ele geçirmek için yaptığı bir şeydir. Bunu çoğu insan yeni fark etti. Bunun böyle olduğunu bir senedir söylüyoruz."

“BORCU OLANLA BORÇSUZU AYNI KEFEYE NİYE KOYUYORSUN?”

"Kulüpler şu an biraz daha makule gider diye düşündüler. Basit bir örnek vereyim: Bir hane halkı, 10 bin lira maaşı var. Ne kredi kartı borcu, ne ev kirası var. Diyorlar ki sen maaşının üçte birini harcayabilirsin. Niye? Bilinmiyor. Çünkü niye öbür tarafta kredi kartı borcu, elektrik, su borcu var, evi kira. Ona doğal olarak diyorsun ki 'Sen gelirinin üçte birini harca, borçlarından haciz gelecek' Buna eyvallah. Maaşının bir kısmını harcamasına engel olabilirsin. Ama borcu olmayan ne yapacak? Gelirinin geri kalan üçte ikisini ne yapacak? Federasyon'un bu konuda haberi yok! Oyuncu sattım, sponsor buldum, seyirci geldi 100 lira kazandım. Bunun 90'ını harcarım. Sana ne? Borcum harcım olur ayrı."

“BU LİMİTLER AKIL ALIR GİBİ DEĞİL”

"Akıl alır gibi değil bu limitler. Ligin borçsuz, harçsız iki tane takımı var. Biri Kasımpaşa diğeri Göztepe. En düşük limit bunlar. Kasımpaşa, '200 milyon gelir fazlam var, kasamda param var' diyor. Akıl alır gibi değil! İzandan uzak, her şeyden uzak. Dünyanın en önemli matematikçisine ver, bundan mantık çıkaramaz. Bunun tek mantığı var: Aşağı sıra takımları asla güçlenemesinler! Paraları da olsa... Kasımpaşa, Göztepe gibi takımlar güçlenemesin. Üst sıralardaki takımlar da bankaların kucağında olsunlar, bankalar bunlara kayyum atayabilsin, hisselerini alabilsin, Japonlara, Çinlilere, Katarlılara satılabilsin!. Saçma sapan, bankacıların oluşturduğu bir kural bu. Bankalar bir alacaklarını sağlama alıyorlar, iki sağlama alınmış alacaklarıyla kulüplerin yönetimini kucağa alıyorlar."

"GALATASARAY VE TRABZONSPOR'UN FENERBAHÇE'NİN TALEBİNİ REDDETMESİ SAÇMALIK"

"Galatasaray ve Trabzonspor'un karşı çıkması saçmalık! Galatasaray 493 milyon TL ile rahat. Geçen sene Galatasaray hem UEFA'ya verdiği sözleri tuttu hem seneyi kârlı kapadı. İlk günkü yazımda dedim ki 'Galatasaray bize ne Fenerbahçe'nin durumundan' demesin. Seneye Şampiyonlar Ligi'nde yoksun sil 20-25 milyon Dolar geliri. Seneye aynı durumdasın. Pandemi senesi, ekonomi ortada. Seneye beter durumundasın. Rekabet ayrı bir şey ama bunu reddetmesi akıl alır gibi değil. Bu bela, hepinizin başına gelecek."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"