comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fatih Altaylı'dan Ali Koç'a: 'Komik oluyor'

19 Eylül 2019, Perşembe 13:46
Fatih Altaylı'dan Ali Koç'a: 'Komik oluyor'

Gazeteci Fatih Altaylı, Ali Koç'un Fatih Terim ile ilgili sözlerini eleştirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkındaki sözlerinin ardından Habertürk gazetesi'nden Fatih Altaylı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Yıllar önce Mustafa Koç ile aralarında geçen sohbeti anlatan Altaylı, Ali Koç'un Galatasaray'a saldırdığını söyledi. 
 

Fatih Altaylı'nın Habertürk Gazetesi yazısı (19 Eylül 2019)


"Mustafa Koç da en az Ali Koç kadar Fenerbahçeliydi. Futbol sohbeti hararetli hale gelince dayanamadım “Ali niye Başkan olmuyor? Hem ona yakışır hem de Fenerbahçe için iyi olur” dedim. Mustafa Koç, “Yanılıyorsun. Ali için hiç iyi olmaz. Biz Türkiye'ye hitap eden bir aileyiz. Bizim her kesimden, her takımdan müşterimiz, ortağımız, çalışanımız var. Ali'nin Fenerbahçeliliği zaten biliniyor ama Başkan olmak başka bir şey Türkiye'nin yarısını kendimize düşman ederiz durduk yerde. Hiç gerek yok” demişti.

Aradan epey bir yıl geçti. Ali Koç önce yönetime girdi, şimdi de Başkan. Ve her geçen gün ağabeyi Mustafa Koç'un bu konuda da ne kadar haklı, ne kadar vizyoner olduğunu kanıtlar gibi davranıyor. Fenerbahçe'nin başarısı için uğraşmasına, imkanlarını seferber etmesine kimsenin diyeceği bir şey olamaz.
Ama Fenerbahçe başarılı olamadıkça Ali Koç durduk yerde Galatasaray'a saldırıyor. Daha da beteri, koskoca Fenerbahçe'nin Başkanı, bir teknik direktörü anlamsız biçimde hedef alıyor. Kendini düşürdüğü düzeyi bile fark etmiyor. Üstelik de geçmişte o teknik direktörle dost olduğunu, özel uçağında birlikte seyahat edecek kadar yakın olduklarını da unutuyor. Sanki Terim'in sicil amiriymiş gibi davranıyor. Sanki şu an konunun Fenerbahçe ile bir alakası varmış gibi Terim'in sicilinin bozuk olduğunu söylüyor.

Bunu ben de söylüyorum zaman zaman ama bu Fenerbahçe Başkanı'nın işi değil, hele hele Alanyaspor'dan 3 yedikten sora söylenince çok da komik oluyor. Bugünlerde Ali Koç'un uğraşması gereken sicil, bilmem kaçıncı Şampiyonlar Ligi maçından puanla dönen Terim'in değil, o ligde hiç olmamış Yanal'ın sicili olmalı."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)