comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fatih Altaylı: 'Türk futbolu ve Fenerbahçe'nin canını kurtarmak için geldiler'

05 Mart 2019, Salı 00:03
Fatih Altaylı: 'Türk futbolu ve Fenerbahçe'nin canını kurtarmak için geldiler'

Gazeteci Fatih Altaylı, Yıldırım Demirören dönemindeki federasyon yönetimini masaya yatırdı. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu'nda 7 yıl süren Yıldırım Demirören başkanlığını değerlendiren Fatih Altaylı, Demirören yönetiminden büyük beklentiler olmaması gerektiğini vurguladı. 

"YILDIRIM DEMİRÖREN FEDERASYONU TÜRK FUTBOLU VE FENERBAHÇE'NİN CANINI KURTARMAK İÇİN GELDİ"
Yıldırım Demirören federasyonu bir can kurtaran federasyonuydu. Bir Türk futbolunun, iki Fenerbahçe'nin. Şike skandalının arkasından geldi. Şike vardı yoktu. Kumpastı, FETÖ'ydü. O zaman FETÖ meselesi yoktu. Baktığınız zaman da ortaya koydukları delillerle ilgili illegeal yöntemlere toplandığı iddiası. Yargıtay Kararı bir türlü gelmedi. Yargıtay kararı gelmediği gibi futbol kararı da gelmedi. Türk futboluna fazla bir katkı sağlamadan, bir miktar zarar vererek gitti. 

ADNAN AYBABA: "YILDIRIM DEMİRÖREN İSTİFASI PLANLI"
 

Yıldırım Demirören Federasyonu Milli takım teknik direktörleri


2011 yılında Guus Hiddink'in görevine son verildikten sonra TFF Başkanı Yıldırım Demirören göreve Abdullah Avcı'yı getirdi.  Abdullah Avcı, A Milli Takım başında çok kısa süre kaldı. Alınan kötü sonuçlardan sonra 2013 yılında Abdullah Avcı ile yollar ayrılırken, takımın başına Fatih Terim getirildi.

Fatih Terim ile bir Avrupa Şampiyonası geçiren Türkiye A Milli Takım, beklenilen başarıların gelmemesinin ardından tecrübeli teknik direktör ile olaylı bir ayrılış yaşadı. Görevine son verilen Fatih Terim kalan alacağı için Federasyon aleyhine tazminat davası açtı. Fatih Terim'in ardından işbaşına gelen Mircea Lucescu da beklentilerin çok altında performans sergileyince geçtiğimiz günlerde Romen teknik adam ile de yollar ayrıldı.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"