comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

EURO 2024 Haberleri: Dış basında EURO 2024 yankıları! 'Türkiye'ye karşı zafer'

27 Eylül 2018, Perşembe 18:29
EURO 2024 Haberleri: Dış basında EURO 2024 yankıları! 'Türkiye'ye karşı zafer'

EURO 2024 Avrupa Şampiyonası'nın ev sahibi Almanya oldu. Türkiye ile Almanya'nın yarıştığı EURO 2024 Avrupa Şampiyonası organizasyonu Almanya'da düzenlenecek. Peki bu haber dış basında nasıl yankı buldu? Detaylar haberimizde...

FutbolArena Dış Haberler - Türkiye Futbol Federasyonu, ülkezmizde EURO 2024'ü düzenlemek için Almanya ile yarışırken dev turnuvada organizasyonu gerçekleştirme hakkını kazanamadı. Avrupa'da bu haber büyük ses getirdi. İşte Almanya dışında Fransa, İspanya, İngiltere ve İtalya'da EURO 2024'ün yankıları
 

Alman basınında EURO 2024 manşetleri


Alman basınında çıkan haberlerde kuşkusuz Alman manşetlerinde EURO 2024 zafer olarak nitelendirildi. Alman basınından BİLD, Euro 2024 organizasyonu için, Türklere karşı büyük zafer! 12-4 başlığı atarak Almanların büyük bir turnuvaya daha imza atacağı belirtildi. Almanların bir başka yayın organı Zeit Online ise haberi, 'Almanya, UEFA'yı ikna etti' diye verdi.

"ALMANLAR, İNGİLİZLERİN ÖNÜNÜ AÇTI"

Almanya dışında İngiltere'de de haberler geniş yankı buldu. Sky Sports'ta yer alan haberde 'Almanlar, UEFA'ya başarılı bir teklif verdi. Türkler devre dışı kaldı! Almanlar 2006'dan sonra ilk kez organizasyon düzenleyecek' ifadeleri yer aldı. The Sun'daki haberse oldukça ilginçti. Almanya'nın 12-4 kazandığının belirtildiği haberde, 'Almanlar bu turnuvayı düzenleyerek 2030 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliği konusunda İngiltere'nin önünü açacak' denildi.

"TÜRKLER 4. KEZ YENİLDİ"

Fransa'nın en önemli yayın organlarından L'Eqipe'deki haberde ise Türkiye'nin hüsrana uğradığı belirtilirken. 'EURO 2024 Almanların! Türkler 4. kez yenildi' ifadesi dikkat çekti.

"TÜRKİYE BİRAZ DAHA BEKLEYECEK"

İspanyol masında da Marca ve AS gazeteleri haberi ilk sıralardan gördü. Marca'nın haberinde UEFA, Türklerin projesini elverişli görmedi. EURO 2024 Almanya'da olacak' ifadesi dikkat çekti. AS'ta ise 'Türkiye dev bir organizasyon için biraz daha bekleyecek' denildi.

İtalyan basınında La Gazzetta Dello Sport'ta ise Almanya, Türkiye'ye 3 kat fark attı. Türkler için kötü bir yenilgi' başlığı manşette yer aldı.
 

EURO 2024 ne zaman oynanacak? 2024 Avrupa Şampiyonası'nda kaç takım olacak?


2024 Avrupa Futbol Şampiyonası, UEFA tarafından düzenlenen 17. Avrupa Futbol Şampiyonası olacak. Bu turnuva 2024 yılının Haziran ayında başlayıp, Temmuz ayında son bulacak. Öte yandan EURO 2024'e 24 ülke katılacak. 24 ülke kendi aralarında grup ve eleme müsabakaları ile mücadele edecek ve şampiyonluk mücadelesi verecek.


Turkcell'in Goller Cepte uygulaması ile Süper Lig'in tüm maçlarından goller anında cebinize geliyor. TIKLAYIN!


 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"