comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Eski Fenerbahçeli Diego Lugano, federsyon başkanı olabilir

02 Mart 2019, Cumartesi 13:53
Eski Fenerbahçeli Diego Lugano, federsyon başkanı olabilir

Fenerbahçe forması ile Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yaşayan Uruguaylı Diego Lugano, ülkesinde futbol federasyonu başkanı olabilir.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçeli eski futbolcu ve şu anda Sao Paulo'da yönetici olan Diego Lugano, Uruguay Futbol Federasyonu Başkanlığına aday olabilir.

Uruguay basını, eski Fenerbahçeli Diego Lugano için flaş bir iddia gündeme getirdi. Fenerbahçe forması ile uzun yıllar Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden ve şu an Brezilya Ligi ekiplerinden Sao Paulo'da yönetici olan Diego Lugano'nun ülkesinin federasyonunda başkanlık için aday olabileceğinden bahsedildi.

Haberde, Diego Lugano'nun Uruguay Futbol Federasyonu Başkanlığına aday olma düşüncesini en geç Cuma günün kadar değerlendireceği ve kesin kararını vereceği belirtildi.


Fenerbahçeli Alex de Souza'nın FB TV belgeseli

Fenerbahçe'de Alex de Souza belgesinin 1. bölümü yayınlandı. Fenerbahçe resmi youtube kanalında Fenerbahçe Original Series'in 1. bölümü yayınlandı. 

"DÜNYANIN NERESİNDE OLURSAM OLAYIM FENERBAHÇE KALBİMDE OLACAK"

Dünyanın neresinde olursam olayım Fenerbahçe benimle birlikte kalbimde olacak.  Türkiye'nin hayatımdaki yerini anlatmam çok zor. İlk kızım doğduğunda 3 aylıkken buraya geldik. İkinci kızım Antonia burada doğdu. Sadece oğlum Felipe doğduğunda tatildeydik. Aslında bütün çocukluklarını burada geçirdiler. Ben ise kariyerimin neredeyse yarısını burada geçirdim. Muhteşem anılar biriktirdim. Hatta gidersen, yüzde yüz Brezilyalı olarak geldim ama kendimi artık Türk hissediyorum demiştim. Bu kadar sene geçirdikten sonra çok rahat söyleyebilirim ki, Türkiye benim, ailem ve hatta tüm sevdiklerim için geldiğimiz andan gittiğimimiz ana kadar insanların bize göstermiş olduğu sevgi ve saygıdan dolayı hayatımızda çok büyük önemli yere sahip. 

BU SEVGİ VE AİDİYET DUYGUSUNUN BENİ ÜRKÜTTÜĞÜ ANLAR DA OLDU"

Heykelimin yapılması ve adımın bir tribüne verilmesini açıklamak benim için pek mümkün değil. Çünkü beni tanıyanlar bilir, ben olduğum yerde hep elimden gelenin en iyisini vermeye çalışan bir insanım. Bana karşı olan bu sevgi ve aidiyet duygusunun beni ürküttüğü anlar bile olmuştur. Sonuç olarak buradan baktığımda geldiğim günden gittiğim güne kadar bana ve aileme gösterilen sevgi, bizim onlara gösterdiğimiz ilgi ve aynı zamanda karşılıklı duyduğumuz saygıdan dolayı böyle bir durumun oluştuğunu düşünüyorum. Bana neler hissettirdiğini açıkla derseniz hala bugün bile açıklayamıyorum. Ancak size içimdeki gururdan bahsedebilirim. 

"SEVGİNİN EN GÜÇLÜ TANIMI AİLEDİR! FENERBAHÇE DE BENİM AİLEM"

Bir insan kilometrelerce uzaktaki şehri özler mi? Evet, eğer o şehirde kalbini bıraktıysa özler. Sevginin en güçlü tanımı ailedir ve Fenerbahçe de benim ailemdir. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"