comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Erwin Koeman'dan Reyes sürprizi! Cocu'ya da söylemişti

12 Kasım 2018, Pazartesi 13:50
Erwin Koeman'dan Reyes sürprizi! Cocu'ya da söylemişti

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Erwin Koeman, Diego Reyes'i Alanyaspor maçında oynatmadı. Isla'yı o pozisyonda kullanan Koeman, otoritelerden övgü aldı. Peki, Koeman Reyes'i neden oynatmadı?

FutbolArena Özel - Süper Lig'in 12. haftası öncesinde, orta sahada çok sayıda sakat ve cezalı oyuncuya sahip olan Fenerbahçe'de Erwin Koeman'ın Diego Reyes'i orta sahada kullacağı düşünülüyordu. Buna karşın ilk olarak FutbolArena'nın maçtan bir gün önce duyurduğu üzere orta sahada Mauricio Isla oynadı. Peki, bunun sebebi neydi?

DİEGO REYES BİR STOPER, ORTA SAHA DEĞİL
Göreve geldiği günden bu yana ofansif tercihleriyle dikkat çeken Erwin Koeman, Alanyaspor maçı öncesinde bir nevi köşeye sıkışmıştı. Kadrosundaki orta saha oyuncularından Oğuz Kağan, Mehmet Topal, Mehmet Ekici ve Alper Potuk sakat. Ayrıca Ozan Tufan kadro dışı ve Jailson da cezalı olduğu için orta sahada tam 6 eksik bulunuyordu.

Bu durumda Eljif'in yanında Diego Reyes'in oynayacağı düşünülüyordu. Koeman ise şapkadan tavşan çıkardı ve geçmişte orta sahada oynamış olan sağ beki Mauricio Isla'yı o pozisyonda değerlendirdi. FutbolArena, Koeman'ın Isla planını günler öncesinden duyurmuştu. 

Zira Erwin Koeman'a göre Reyes bir orta saha oyuncusu değil ve stoper. Sadece defansif oyun için de Meksikalı oyuncuyu orta sahada oynatmayı düşünmüyor. 

COCU'YA DA SÖYLEMİŞTİ

Koeman, Phillipe Cocu'ya yardımcılık yaptığı dönemde de, Reyes'in bir orta saha oyuncusu olmadığını ve stoper olduğunu düşünüyordu. Bunu Cocu'ya da söylemişti ama Cocu, Koeman gibi düşünmüyordu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (25 Mayıs 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.