comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ersun Yanal'ın kaderi Trabzonspor maçlarına bağlı

26 Şubat 2020, Çarşamba 11:27
Ersun Yanal'ın kaderi Trabzonspor maçlarına bağlı

Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın geleceği merak edilirken yönetimin yol haritası da belli oldu.

FutbolArena - Süper Lig'in 23. haftasında Kadıköy'de Galatasaray'a kaybeden Fenerbahçe'de teknik direktör Ersun Yanal'ın geleceği merak ediliyor. 21 yıl sonra sahasında kaybeden sarı lacivertlilerde yönetimin, deneyimli teknik adamla ilgili planları da belli oldu. 
 

Fenerbahçe'de Ersun Yanal ayrılacak mı?


Kadıköy'de alınan mağlubiyet sonrası Ersun Yanal'ın durumu masaya yatırıldı. Sarı lacivertli yönetim, sezon sonunda yolları ayırmayı planladığı Yanal'ı daha erken de gönderebileceği öğrenildi. Özellikle Türkiye Kupası'nda oynanacak Trabzonspor maçının belirleyici olabileceği kaydedildi. 3 Mart'ta Trabzon'da oynanacak ilk maçta alınacak skora göre Ersun Yanal ile sezon bitmeden de yolların ayrılması gündemde.
 

Ali Koç, Fenerbahçe - Galatasaray derbisi açıklamaları


Fenerbahçe Başkanı Ali Koç derbi sonrası sessizliğini bozdu. Habertürk Gazetesi'nin haberine göre Fenerbahçe kongre üyelerine rozet takdim töreninde konuşan Ali Koç, Kadıköy'de kaybedilen Galatasaray derbisi hakkında ilk kez konuştu.

"Pazartesi kulübe geldiğimizde arkadaşlar bu organizasyonu yapıp yapmayacağımızı sordu. 'Tabii ki yapacağız' dedim. Hayat devam ediyor. Evet şampiyonluk sürecinde büyük bir darbe yedik. Ve seri bitti. O seriyi devam ettirme baskısından dolayı iyi oldu belki, hayırlı oldu dediler tabii ama hepimiz üzgünüz aslında oyunun birinci perdesi tamamlandı diyebiliriz. Fenerbahçe bir şekilde şampiyonluk yarışında geriye itildi. Bizler hata da yapmış olabiliriz ama bizim yarıştığımız sadece ligdeki takımlar değil. Bambaşka bir mücadelenin içindeyiz. Bunlardan bir tanesi zamanında benim başkan olmamam için mücadele edenler, başarılı olmamam için de belki emek sarf ediyorlar. Belki diyelim. Hatalarımız olsun olmasın bu gibi bir yarışın içinde olmanın nasıl bir zorluk olduğunu da anlatalım. Konuşmak her geçen gün daha riskli ve tehlikeli bir noktaya getiriliyor. Hatta konuşamamak durumuna getiriliyor"
"ONLARA FIRSAT VERDİK"

"Pazar günkü maça gelirsek... Rakibimize karşı alışık olduğumuz üstün, ezerek oynamaktan uzaktık ama iyi de başlamıştık. Bir iki riski atlattıktan sonra penaltı geldi. Penaltı golünde bile, penaltıyı yapanın kart görmemesi garip. Tabii bunlar ne kadar konuşuldu bilmiyorum ama önemli değil. Büyük resmi anlatmaya çalışıyorum. Büyük resim ne yazık ki haksız rekabette kürek çekmek. Burada Türkiye'de iki büyük grup var biliyorsunuz medyada. Bir tanesi de malum, hiç yıldızımız barışmıyor ama en azından onlar açık açık ne görüyorsan o misalinde yapıyorlar. Diğeri de yakın zamanlarda el değiştiren grup ince ince yapıyor. Burada 1,5 saatlik basın toplantısı oldu. Dikkat edin onların gazetelerinde ertesi gün tek yayınlanan şey 'Evet bizim de hatalarımız oldu'. Diğer hiçbir şey yok. İşin bir tarafında sahada rekabet, öbür tarafında sistemle rekabet öbür tarafında iletişim kanallarıyla rekabet diyelim. Böyle bir ortamın içerisindeyiz. Ne kadar susamışlar mı diyelim, ne kadar içlerini dökmek için fırsat bekliyorlarmış mı diyelim. Biz de onlara fırsat verdik"

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)