comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ersun Yanal'dan Vedat Muriqi'in PFDK'ya sevki hakkında açıklama

21 Ocak 2020, Salı 23:23
Ersun Yanal'dan Vedat Muriqi'in PFDK'ya sevki hakkında açıklama

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Kayserispor karşısında 2-0 kazanarak Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükseldikleri maçın ardından takımın performansı dışında Vedat Muriqi'in PFDK'ya sevki hakkında konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Ziraat Türkiye Kupası'nda Kayserispor ile oynadıkları maçın ardından önemli açıklamalarda bulundu. 

Vedat Muriqi'in PFDK'ya sevk edilmesi üzerine gelen soruya yanıt veren Ersun Yanal, "Fenerbahçe bir oyuncunun olmaması yüzünden ağıt yakacak değil. Bizim alışkanlarımız var. Bizim alışkınlarımız şampiyonluklar. Biz büyük bir kulübüz. Herkes şunu iyi bilmedilir ki, sayın başkanımız Ali Koç'un açıklamalarının satırları doğru okunmalıdır. Bunları doğru okuduğumuzda Fenerbahçe ile ilgili yapılan yorumlar daha net anlaşılacaktır. Niyet okuyuculukla karar vermek ne kadar doğru, göreceğiz. Türkiye'nin futbolda değiştireceği bir yol varsa, bu yolun en büyük lokomotifi Fenerbahçe olacaktır." dedi. 
"MEVLÜT'ÜN GOL ATMASINA ÇOK SEVİNDİK"

Fenerbahçe'de forvet olmak, santrfor olmak stresli ve güçlü bir duygu. Bunu taşımak gerekir. Mevlüt kariyeri önemli bir oyuncu. Vedat gibi önemli bir oyuncu var. Zaman  zaman birlikte oynayacakları bir maraton var önümüzde. Mevlüt'ün gol atmasına çok sevindik. İyi bir takımız, karakterli bir takımız. Ufak tefek sorunlarımız oluyor ama bunlar her takımda var. İçeride halledilmeyecek sorunlar değil. 

"HER KUPAYA ADAY VE HER KUPADA FAVORİYİZ"

Ersun Yanal son olarak, "Fenerbahçe çok büyük bir camia. Çok büyük bir sivil toplum örgütü. Dinamikleri farklı. Taraftarlarımızın beklentisi doğrultusunda davranmak zorundayız. Bu bizim Fenerbahçe taraftarına borcumuz. Her kupaya aday ve favoriyiz." dedi. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (1 Ekim 2020)