comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ersun Yanal'dan sürpriz açıklama: 'Slimani yok!'

20 Şubat 2019, Çarşamba 19:02
Ersun Yanal'dan sürpriz açıklama: 'Slimani yok!'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Zenit maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Ersun Yanal basın toplantısından önce beIN Sports'a yaptığı açıklamada Slimani'nin yerine forvette Ayew'in oynayacağını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:


Zenit - Fenerbahçe Ersun Yanal'ın basın toplantısı


"İSTANBUL'DAKİ MAÇ REFERANS"

"Bizim oynadığımız İstanbul'daki maç referans. Burada da aynı oyunu tekrarlamamak için neden yok. Burada kendi oyunumuzu rakibe kabul ettirmek için oynayacağız."


"SLIMANI OYNAMAYACAK"

Ersun Yanal takımdaki eksikler hakkında ise, "Valbuena sakat ve tedavisi sürüyor. Beşiktaş derbisinde yetiştirmeye çalışıyoruz derken, Slimani'den faydalanmayı düşünmediğini ve tereddütlerinin olduğunu söyledi." Deneyimli teknik adam ileri uçta Ayew'in oynayacağını dile getirerek, "Forvet hattında her türlü oyuncumuz hazır. Belki Islam Slimani'yi kullanmak konusunda tereddütlerimiz var ve büyük ihtimalle de kullanmayacağım. Ayew oynayacak, bu bölgeye yabancı bir oyuncu değil." ifadelerini kullandı. 

"GÜÇLÜ YÖNLERİMİZİ KABUL ETTİRMEK ZORUNDAYIZ"

Hem Fenerbahçe, hem Zenit'in güçlü yönleri var. Rakibimizin güçlü yönlerini engelleyip, kendi güçlü yönlerimizi kabul ettirmek zorundayız." 

"BECERİ ORANINDA EN KÖTÜ TAKIMLARDAN BİRİYİZ"

Ligi kıyaslarsak beceri oranında en kötü istatistiklere sahip takımlardan biriyiz. Topu kaleye götürme anlamında sorunumuz yok ama mesele o topu içeri sokmak. Buralarda beceri eksikliğimiz var. 

"AVRUPA MI BEŞİKTAŞ DERBİSİ Mİ?

Ersun Yanal basın toplantısında Avrupa Ligi'nde turu geçmek mi yoksa Beşiktaş derbisi mi yönündeki soruya, "İkisini de isterim. Şu anda bizim için her iki kulvar da yüksek motivasyonla kalmamız gereken yerler. Ligde şampiyonluk yarışını kovalamadığımızdan dolayı Avrupa'daki şansımızı devam ettirmek büyük bir arzumuz" dedi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)