comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ersun Yanal'dan sert tepki: 'Ayaklarınızı denk alın!'

08 Şubat 2020, Cumartesi 22:56
Ersun Yanal'dan sert tepki: 'Ayaklarınızı denk alın!'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Aytemiz Alanyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig 20. haftasında sahasında Aytemiz Alanyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Maçın ardından teknik direktör Ersun Yanal hakem kararlarına sert tepki gösterdi. 


Fenerbahçe 1-1 Aytemiz Alanyaspor Ersun Yanal'ın maç sonu açıklamaları


"İYİ OYNAMADIK"

"Çok mu iyi oynadık? Hayır. Çok mu etkiliydik? Hayır. Bu etkinliğimi rakibe zaman zaman kabul ettirdik. Çok mu etkili olduk? Hayır."
"BİZ KİME HESAP SORACAĞIZ?"

"Futbolun dışında şeyler var. Hakem hata yapabilir. Biz de gol kaçırıyoruz, iyi oynayamıyoruz. Elektronik ortamda büyük bir teknolojik sistem var. Neden standart yok? Kime hesap soracağız?"

"KABAK TADI VERDİ ARTIK BU İŞLER"

"Koskoca bir camia var karşınızda. Bu camianın ayarlarıyla oynuyorsunuz. Sosyal medyaya düşecektir pozisyonlar. Ne diyecekler? Pardon mu diyecekler? Net bir şeyi bile elimize, yüzümüze, ağzımıza bulaştırdık. Biz nasıl konuşuyoruz, sorumlular da çıksın konuşsun. Kabak tadı verdi artık! Tatsız bir hal aldı. Koskoca Fenerbahçe camiası var karşınızda!"

"EŞİTLİK VE ADALETİ SAĞLAYAMIYORSANIZ SAĞLAYANLAR GELSİN"

"Eşitlik ve adaletin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. Eğer bu eşitliği sağlayamıyorsanız, sağlayanlar gelsin! Fenerbahçe çok büyük bir camiadır. Bunun da üstesinden gelecektir."

"TV'LERDE GÖRÜLÜYOR, BUNLAR NASIL GÖREMİYOR?"

"VAR'dan uyarı geldi mi ? Soramam. Nasıl sorayım ben bunu hakeme. Biz hakemlerle falan konuşmuyoruz adetimiz yok. Saygı duyuyoruz. Birinde var bir problem. Hatlar kesilebilmiş olabilir. Ben hiçbir hakem için bir şey düşünmüyorum. Bunu kondurmak bile kendime yakıştırmıyorum. Bu konuda kanıt arayamam, bulamam. Nasıl yapabilirim bunu Ahmet bunu böyle yaptı falan diye. Biz bir teknoloji kullanıyoruz. Kullandığımız teknolojide normal TV yayınlarından çok net görüyor isem bunlar nasıl göremiyor. VAR sisteminde bazen inisiyatif hakeme bile kalmıyor. Önüne net ve düzgün şekilde konuyor. Keşke biz mağlup olsaydık 3-2 falan. Adaletli şekilde bu uygulama geçerliyse bizde bu uygulamanın geçerliliği konusunda adalet istiyoruz. Adalet yerini bulsun."

"LİGDEN ÇEKİLMEK BÜYÜK BİR KARAR"

“Bu büyük bir karar. Bu kararla lafın gelişine göre olmaz. O kadar canın yanıyor ki artık. Futbol bir kural ve adalet içerisinde yapılması gerekir. Bu oyun oynanırken kural değişmez. Yarıda kural değişti. Hakemler kalecilerin ayaklarına bakmaya başladı. Senle tavla oynuyoruz sen beni yenmeye başlıyorsun kural değiştiriyorsun."

"BAZI CENAHLAR BU İŞTEN ÇEKİLMELİ"

"Bence bu iş Ümit Öztürk'lük değil. Bu iklimi oluşturan kimlerse hepsi salkım salkım bir gün dökülecek. FIFA ve UEFA'nın yaptığı finansal fair playin anlamı da bu. Bu iş adaletli oynanmalı. Bu oyunun mümkün olduğunca adaletli bir organizasyon haline getirmeye çalışıyorlar. Bizse başka bir koşulun peşindeyiz. Özellikle bazı cenahlar bu işin içerisinde olmaması gerekenler çekilmek zorunda. Bu iş tamamen kendine özgüdür. Eğer bu konuda bir intibaya bile meil varsa, düşündüysen bile vardır. Bu kadar net ve keskindir bu çizgiler. Sen bu iklimi değiştirirsen gücü ve tarafı oluşturmaya başlarsın."

"HESAP SORARSAM CEZA YERİM"

"Belki daha kötüsünü kazanırız, daha iyisini kazanırız. Çok net teknoloji kullanarak geldiğimiz bu noktada bu değerlendirme neden yapılmıyor. Gözünün içine baka baka neden değerlendirmiyorsun. Bunun cevabını kim verecek. Ben onu merak ediyorum. Kimseden hesap soramam sorsam ceza yerim. Bu iklimi bozan kim. Biri şampiyon olacak dünyanın sonuna kadar. Şampiyonluklar tabi ki önemli. Ama bu iklimi mahvedenler ne olacak."

AHMET AĞAOĞLU'NA HAKEM CEVABI

Hakemlerin niyet okuması hakkında sorulan soruya cevap veren Yanal şu ifadeleri kullandı, “Niyet hocası gelmedi, Gustavo'da da okumadılar. Keşke Gustavo'yu okuyup Vedat'ı okumasalardı” dedi. 

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun, “İyi oynarsanız hakemleri de yenersiniz” söylemine cevap veren Yanal, “Biz Trabzon'da yenemedik hakemi. Bayağıda iyi oynadık bazen olmuyor” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)