comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ersun Yanal'dan Şenol Güneş'e cevap: 'O da biliyordur'

26 Şubat 2019, Salı 00:09
Ersun Yanal'dan Şenol Güneş'e cevap: 'O da biliyordur'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Beşiktaş derbisinin ardından konuştu. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 23. haftasında Fenerbahçe deplasmanda Beşiktaş ile 3-3 berabere kaldı. Maçın ardından Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal açıklamalarda bulundu. 


Beşiktaş 3-3 Fenerbahçe Ersun Yanal maç sonu açıklamaları


"MAÇ GİTTİ GELDİ"

Onların kötü olması değil, birlikte oynamak gerekiyordu. Beşiktaş da iyi bir takım ve iyi başladılar. Maç gitti geldi. Beşiktaş'a da dönebilirdi. 
"FENERBAHÇE ASLA BU SIRALARIN TAKIMI DEĞİL"

Fenerbahçe asla bu sıraların takımı değil. Ancak içinize korku ve kaygı girdiğinde yönetmekte zorlanıyorsunuz. Her maç bizim için önemli. Fenerbahçe hangi kulvarda olursa olsun o önemli. Bizim büyüklüğümüz inan Fenerbahçe, inanıyoruz. Hiçbir mazeret üretmeden önümüze bakarak tüm maçları kazanmalıyız. 

"ÖNÜMÜZDEKİ SEZON ŞAMPİYON OLMALIYIZ"

Taraftar her zaman haklıdır. Çünkü onların inandıkları ve güvendikleri takım Fenerbahçe. Onların verdiği destek her zaman büyük. Türkiye'nin en büyük sivi toplum örgütü diyorum. Fenerbahçe taraftarına layık olmak şampiyonluktan geçiyor. Önümüzdeki sezon şampiyon olmalıyız.

Basın toplantısında Ersun Yanal'a, "Şenol Güneş maçtan sonra Fenerbahçe büyük takımlara karşı daha iyi motive oluyor sözleri için ne söyleyeceksiniz?" sorusu yöneltildi. Ersun Yanal, "Biz büyük takımız. Şenol Güneş de bunu biliyordur." yanıtını erdi. 

BEŞİKTAŞ - FENERBAHÇE MAÇ SONU DEĞERLENDİRMELERİERSUN YANAL SOYUNMA ODASI KONUŞMASINI ANLATTI

"Biz iyi bir takımız. Takım olabilmek uğraş isteyen, uzun süreç isteyen ve zor bir iş. Takım olmak sahada gerçekleşiyor. Sahada gerçekleştirdiğiniz takımın doğru orantılı olan şeyi de skor. Birbirimize tutunmak ve birbirimizi desteklemek gerekiyor. Bir kişinin oynadığı bir oyun değil. Gerçekten kalabalık bir oyun ve kalabalık oyununun ciddi bir ahenge ihtiyacı var. Bunun hücumu var savunması var. Birlikte hareket etmek zorundasınız. Emin olun, çıkardığım oyuncular da dahil olmak üzere hiçbir oyuncumdan şikayet etmeye hakkım yok. Her oyuncu kötü oynuyor. Takım da kötü oynuyor. Bunu bir iki oyuncuya bağlamak çok yanlış olur. Isla ya da Victor oyundan çıktı ama kötü oldukları için değil, takıma bir mesaj göndermek ve birlikte oynamak gerekiyordu. Birlikte oynamaya başladık ve ondan sonra da bizim gücümüz ortaya çıktı. Rakibimiz ki iyi bir takım Beşiktaş oyuna da çok iyi başladı. Bizim kırılma dakikalarımızda ikinci yarıda iyi oynadık. Maç gitti geldi, bize de Beşiktaş'a da dönebilirdi. Fenerbahçe asla bu sıraların ya da pozisyonun takımı değil. Bir kez içinize bu korku ve kaygılar girdiği zaman bunu yönetmekte zorlanıyorsunuz. Fenerbahçe kafası dik ve hiçbir zaman önüne bakmadan yürüyecek. Bundan sonraki diye bir kelime yok, çünkü her maç bizim için önemli. Fenerbahçe hangi karşılaşmada ve hangi kulvarda olursa olsun o önemli. Bizim büyüklüğümüz de bunu gerektiriyor. ‘İnan Fenerbahçe' dedik, inandık ve inanıyoruz. Bugün iyi bir geri dönüş oldu. Galip de gelebilirdik. Oyuncuların bunu sürdürmesi ve bundan sonraki maçlarda da hem temposu hem de maçı kazanma arzusu daha yüksek olması gerekiyor. Bunu da bugün öğrendiğimizi düşünüyorum. Hiçbir mazeret uydurmadan önümüze bakarak bütün maçları kazanmalıyız."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)