comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ersun Yanal'dan şampiyonluk vurgusu

25 Ocak 2020, Cumartesi 22:49
Ersun Yanal'dan şampiyonluk vurgusu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Medipol Başakşehir maçının ardından konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig 19. haftasında sahasında Medipol Başakşehir'i 2-0 mağlup etti. Maçın ardından Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal açıklamalarda bulundu. 


Fenerbahçe 2-0 Medipol Başakşehir Ersun Yanal'ın maç sonu açıklamaları


"ŞAMPİYONLUĞA TAŞIYACAK BU OYUNU DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ"

Rakip sahada %55'e yakın oynamak, topu daha fazla kazanmak coşkuyu her dakikada oluşturmak gerekiyor. Bugün kalite tesaüf değil. Tüm oyuncular bu kaliteyi sergileyecek tutuma sahipler. Fenerbahçe, şampiyonluğa taşıyacağı bu oyunu devam ettirecektir. Hangi rakip olursa olsun bunu yapmalıyız. Kadıköy'de bunu çok fazla yapabiliyoruz. Bunu farklı maçlara da taşımak lazım. 
"FENERBAHÇE DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPACAKTIR"

Maçı konuşuyoruz ama biz bir doğal afet yaşadık. Can kaybettik. Acı bir gün yaşadık. Bugün belki daha sonra da oynayabilirdik. Hepimiz çok üzüntülüyüz. İşimizi yapıyoruz, gülüyoruz ama bir yandan içimiz kan ağlıyor. Bunun için Fenerbahçe elinden geleni yapacaktır. Hazırlık maçıyla destek de olabiliriz. Bu şu anda aklıma geldi. Bunu paylaşmak gerekiyor. Türkiye'nin %75 - 80'i deprem bölgesi. Buna karşı duyarlı olmalıyız. Taraftarlarımız ve Fenerbahçe'nin mensupları her anlamda kendilerinin duyarlılıklarını göstermiştir 3 Temmuz'dan bu tarafa. Her konuda bu duyarlılığı gösteren bir sivil toplum örgütüdür. Böyle bir camiada olduğum için gururluyum. 

"TOLGA'YI KAPININ ÖNÜNDE BIRAKMIŞLARDI, BİZ FUTBOLA DÖNDÜRDÜK"

Yeni takımız. Ozan yoktu. Göçmen kuş gibi yazın gelip kışın gidiyordu ama kalıcı oldu. Vedat yeni. Ferdi genç . Benden önce Ferdi hiç oynamamıştı. Şimdi de beni suçluyorlar. Tolga'yı kapının önüne bırakmışlardı, biz futbola döndürdük."

"HAYATINDA BİR TANE OYUNCU KAZANMAMIŞ ADAM HİKAYE YAZIYOR"

Ferdi Kadıoğlu daha genç, gelişecek. Ben geldiğimde Ferdi kadroya alınmıyordu. Şimdi beni suçluyorlar niye oynatmıyorsun diye. Eleştirilere saygı duyuyorum ama hayatında bir tane oyuncu kazanmamış adam hikaye yazıyor" 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (1 Ekim 2020)