comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ersun Yanal'dan FutbolArena'ya yanıt: 'Tamir etmek zor oluyor!'

12 Şubat 2019, Salı 23:46
Ersun Yanal'dan FutbolArena'ya yanıt: 'Tamir etmek zor oluyor!'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, 1-0 kazandıkları Zenit maçının ardından konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Zenit maçının ardından düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 


Fenerbahçe 1-0 Zenit Ersun Yanal'ın basın toplantısı


"RAKİPTEN ÜSTÜNDÜK"

Bugün her açıdan rakipten üstündük. Atak sayısı, pozisyon zenginliği. Rakibin ilk korneri sanıyorum 60. dakikadaydı. Bugün tüm oyuncularımın performansından memnunum. Hepsi çok iyiydi. Harun da bize güzel bir armağan verdi. Onun da penaltı kurtarma özelliğinden faydalandık dedi. 
FUTBOLARENA'DAN SİNAN YILMAZ'IN SORUSU

Basın toplantısında FutbolArena'dan Sinan Yılmaz, Ersun Yanal'a özellikle 60. dakikadan sonraki düşüşün yanı sıra, 13-14 sezonunda son 15 dakikada attığınız gollerle şampiyon oldunuz. Bunun için bir yaz kampına mı ihtiyacınız var?" sorusuna deneyimli teknik adam, "Bu iş tamamen fiziksel değil, işin içinde birçok sosyal faktör var. Arada bir kırılma olduğunda tekrar başa dönüyorsunuz. Fenerbahçe büyük bir camia ve büyük bir takım ama takım olarak yıprandığı için tamir etmekte zorlanıyoruz." yanıtını verdi. 

"TOP RAKİPTEYKEN DAHA SERT OLMALIYIZ"

Ersun Yanal, "Bugün aslında rakipten üstün olmamıza rağmen pozisyon verdik. 2 pozisyon verdik. Birinde Isla kademeye çok iyi girdi. Diğeri de penaltı oldu. Top rakipteyken daha sert olmalıyız. Savunma yapmak takımla birlikte olur. Yavaş yavaş onu da yapmaya başlayacağız" ifadelerini kullandı. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (27 Şubat 2020)