comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ersun Yanal'dan derbi sonrası hakemlere sert tepki: 'Hayal kırıklığı'

29 Kasım 2020, Pazar 22:10
Ersun Yanal'dan derbi sonrası hakemlere sert tepki: 'Hayal kırıklığı'

Antalyaspor teknik direktörü Ersun Yanal, BB Erzurumspor maçından sonra hakemlere yönelik eleştirilerini derbinin ardından sosyal medyada sürdürdü.

FutbolArena - Beşiktaş'ın Kadıköy'de Fenerbahçe'yi 4-3 mağlup ettiği derbinin ardından hakem Tugay Kaan Numanoğlu'nun kararları tartışma konusu oldu. Antalyaspor teknik direktörü Ersun Yanal derbinin ardından sosyal medyadan yayınladığı açıklamada Türk hakemlerine tepki gösterdi. Ersun Yanal, BB Erzurumspor - Antalyaspor maçının ardından da hakemin kararlarını sert sözlerle eleştirmişti.

"HAKEMLERDEN AZ HATA YAPMALARINI BEKLİYORUZ"
"Ülkemiz ve kulüpler, etkisini giderek artıran pandemi nedeniyle  çok önemli bir süreçten geçiyor. Bir yandan mental ve fiziksel, diğer yanda ekonomik olarak ayakta durmaya çalışıyoruz. "Az" la yaşıyoruz. "Az" temas yapıyor, "az" nefes alıyor, "az" konuşuyor, "az" dışarı çıkıyoruz. Her şey ayakta kalabilmek için. Ancak bu süreçte hakemlerden de "az" hata yapmalarını bekliyoruz."

"KORKARIM Kİ HAKEMLERİMİZ İLE FUTBOL FARKLI YÖNDELER"

"Her şeyin "az" olduğu bir ortamda onlar "çok" hata yaparsa, kimse süreci yönetemez. Bu durum sadece Antalyaspor için söz konusu değil. Bence tüm kulüplerimizin ortak sesi ve beklentisi bu yönde. Eğer eğitimlere, kurslara, büyük VAR yatırımlarına rağmen halen 20 yıl önceki hatalar tekrarlanıyorsa korkarım ki hakemlerimiz ile futbol farklı yönde hareket ediyorlar demektir."

"HATADA ISRAR ETMEK GERÇEKTEN BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI"

"Anlık bir pozisyonda ofsaytı süzememek, faul olmayana faul vermek 20 yıl önce vardı. Oysa şimdi TV programındaki gibi her açıdan görülebilen bir sistem kurulmuşken yine hata yapmak ve hatada ısrar etmek gerçekten büyük hayal kırıklığı. Temennim ve beklentim, hakemlerimizin ve yönetenlerinin de bizim gibi süreç yönetimi konusunda baskılara boyun eğmeden, dik duruşları ile "az" hataya odaklanmalarıdır."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"