comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ersun Yanal'dan çarpıcı itiraf: "O maçtan daha kötüydük"

15 Mart 2019, Cuma 23:31
Ersun Yanal'dan çarpıcı itiraf:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Sivasspor maçının ardından konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Sivasspor maçının ardından yayıncı kuruluş ve basın toplantısında takımın performansı hakkında önemli açıklamalar yoktu. 


Fenerbahçe 2-1 Sivasspor Ersun Yanal'ın basın toplantısı


"FUTBOLCULARIMIZI KUTLUYORUM"

Takım olarak ne yaptığımızı biliyoruz. Bunun bilincinde devam ediyoruz. Özellikle gelecek seoznu planlayarak gidiyoruz. Futbolda bazen planlarınız tutmaz ama bugün kazanmak önemliydi. Geri dönüşümüz önemliydi. Futbolcularımızı mücadelelerinden dolayı kutluyorum. 
"BUGÜN DAHA KÖTÜ VE KOPUKTUK"

Rizespor maçında belirli dakikalarda iyi oyunumuz vardı. Rakip 10 kişi kalana kadar etkili oyunumuz vardı. Bugün bunların çoğu yoktu. Daha geniş, birbirinden kopuk bir takım vardı. En azından skor geçişlerini iyi yaptık. Duran topların dışında rakibe akan oyunda pozisyon vermedik. Biz pozisyonlara girdik, girmek için ciddi çaba sarfettik. Ancak koordinasyonu bozuk bir oyunla başladık. Kopuk oynadığın zaman ikinci topları alma konusunda hep sorun yaşıyorsunuz zaten. Bugün de bu sorunu yaşadık. 

Ersun Yanal maç içinde taraftarların protestosları hakkında ise, "Taraftarlarımıza kızgın değilim. Zor bir durum. Çünkü Fenerbahçe alışık olmadığı bir yerde." ifadelerini kullandı. 

YABANCI KURALI SÖZLERİ

Ersun Yanal basın toplantısında yabancı kuralıyla ilgili gelen soruya, "Yabancı kuralının bir platformda değerlendirilmesi lazım. Uzun süreli araştırılmalı. Ortak aklın ürünü olmalı. Futbol paydaşları bir araya gelmeli. Teknik Direktörler, futbolcular, yönetenler... Bu böyle hızlı alınacak bir karar değil. Hızlı alınmış bir kararı hemen aynı şekilde değiştirmek sağlıklı olmaz. Bunların kriterleri olmalı." dedi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"