comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ersin Düzen: "Ersun Yanal, Fenerbahçe'nin efsanesi olamaz"

19 Şubat 2019, Salı 16:54
Ersin Düzen:

Spor yorumcusu ve sunucusu Ersin Düzen, Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'ı eleştirdi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında Fenerbahçe sahasında Atiker Konyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Sarı lacivertlilerde Ersun Yanal'ın oyuna müdahaleleri konusunda spor yorumcusu ve sunucusu Ersin Düzen'den eleştiri geldi. Life+ TV'de konuşan Ersin Düzen, Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'de efsane olamayacağını ve oyuna müdahalelerinin şu ana kadar her maçta yanlış olduğunu dile getirdi. 

"ERSUN YANAL, FENERBAHÇE'NİN GELECEĞİ DEĞİLDİR"
Life+ TV'de değerlendirmelerde bulunan Ersin Düzen, Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'nin geleceği olamayacağını ifade ederek şunları söyledi:

"Ersun Yanal'ın o günkü şartlar için getirilmesi doğru bir karardı ama günü kurtarmaktı. Ersun Yanal, Fenerbahçe'nin geleceği değildir. Fenerbahçe'nin efsanesi de olamaz. Ersun Yanal'ın şu ana kadar her maçta yaptığı bütün müdahaleler yanlıştı. Hoca çıktığı zaman ne kurguladığını, işlerin neden yolunda gitmediği konusunda bilgilendirme yapmıyor."

FENERBAHÇE - KONYASPOR MAÇI SONRASI DEĞERLENDİRMELER
ERSUN YANAL, KONYASPOR MAÇI SONRASI NE DEMİŞTİ?

Bazı oyuncularımızın geçişleri hızlı yapmaması oyunun belli bölümlerine sabitledi bizi. Sonuca gitmeliydik. Telaşla aceleyi birbirine karıştırdık. Sonucu almalıydık. Şansları da yakaladık. Rakibin sert savunmasını geçemedik. Bu konuda da iyi bir takımlar. 

"SLIMANI PERFORMANSI"

Ersun Yanal, Slimani ile ilgili gelen soruya, "Bizim oyuncularımız bunlar. Bunların içinden bir takım çıkarmak zorundayız. Her seferinde bir kişiye takılırsak işimiz daha da zorlaşır." yanıtını verdi. 

"11'E 11 FARKLI OYUN OLABİLİRDİ"

Ersun Yanal, Atiker Konyaspor'un 10 kişi kalmasına değinerek, "40'a yakın yan topun olduğu, sadece bir oyuncunun bile 20 üstü orta yaptığı ama isabetinin tartışmalı olduğu bir maçtı. Rakip takımın emniyet alma adına dokuz kişiyle savunma yapması, bizim daha fazla aksiyon yaratmamızın önüne geçti. 11'e 11 oyun farklı bir oyun olabilirdi." dedi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.  

FutbolArenaHaber Turu (13 Şubat 2020)